Чи закінчився проект недержавної психологічної допомоги населенню міст, розташованих на лінії розмежування?
Чи закінчився проект недержавної психологічної допомоги населенню міст, розташованих на лінії розмежування?
27 липня пройшов круглий стіл, на якому підводилися підсумки роботи групи психологів-волонтерів. Ігор та Наталя півроку займалися з населенням нашого міста, його психологічною адаптацією. Були групові сеанси та індивідуальні. Майже 20 осіб отримали психологічну допомогу в індивідуальному порядку. Кожен приходив до фахівця стільки разів, скільки це було необхідно.
Ігор розповів з якими психологічними проблемами стикаються мешканці нашого міста. Так, сама головна фобія – страх та невизначеність, які притаманні багатьом людям, втягнутим у військовий конфлікт. Не менш руйнівним є алкоголізм та насилля в сім'ї, які виросли як породження сірої зони, з супутнім безробіттям та порушенням звичної соціальної інфраструктури маленького містечка. Також травматичнім виявилась самотність літніх людей. Вони не в змозі справитись самостійно з цим станом та потребують допомоги та корекції психологічного здоров’я та реальних дій. Цією проблемою займається на території Щастя декілька недержавних гуманітарних фондів і результати в багатьох випадках відчутні. Але вже назріло питання створення хоспісу для людей з особливими потребами.
Психологи за час проекту навчили людей, котрі звернулися за допомогою, багатьом корекційним методам, які дозволяють контролювати свій психічний та фізіологічний стан, поліпшувати сон, настрій та в цілому покращувати якість життя. Нажаль на подібні заходи приходять одні й ті ж люди, треба розширяти коло учасників подібних заходів задля оздоровлення всього населення міста. Будемо сподіватись на те, що проект подовжиться та ми будемо мати змогу займатись з фахівцями своїм здоров’ям.