Регуляторна діяльність
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
НАЧАЛЬНИКА ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
15.12.2023 м. Щастя № 01/171
Про затвердження плану діяльності
з підготовки проектів регуляторних
актів на 2024 рік
Керуючись пунктом 8 частини шостої статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статтею 7, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», враховуючи розпорядження Президента України від 23.09.2022 № 219/2022-рп «Про призначення С. Пращура начальником Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області», з метою забезпечення реалізації державної регуляторної політики, зобов'язую:
- Затвердити План діяльності Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області з підготовки проектів регуляторних актів на 2024 рік, згідно з додатком 1.
- Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», дане розпорядження підлягає оприлюдненню.
- Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Начальник військової адміністрації Сергій ПРАЩУР
Додаток1
до розпорядження начальника
Щастинської міської військової
адміністрації Щастинського району
Луганської області
від15.12.2023 № 01/171
ПЛАН
діяльності Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області з підготовки проектів регуляторних актів на 2024 рік
№ п/п |
Вид та назва проекту регуляторного акта |
Мета прийняття регуляторного акта |
Строк розроблення проекту регуляторного акта |
Структурний підрозділ відповідальний за розроблення проекту регуляторного акта |
- |
- |
- |
- |
- |
Заступник начальника
військової адміністрації Микола ДЕМИДЮК
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
НАЧАЛЬНИКА ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
15.12.2022 м. Щастя
|
№ 01-01/12
|
Про затвердження Плану діяльності з
підготовки проектів регуляторних актів
Щастинської міської військової адміністрації
Щастинського району Луганської області
З метою ефективного виконання статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», керуючись Законом України «Про правовий режим воєнного стану», Постановою Верховної Ради України від 03.11.2022
№ 2705-IX«Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Сватівському, Старобільському, Щастинському районах Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», враховуючи розпорядження Президента України від 23.09.2022 № 219/2022-рп «Про призначення С. Пращура начальником Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області», зобов’язую:
- Затвердити План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області на 2023 рік, що додається.
- Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» дане розпорядження підлягає оприлюдненню.
3. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Начальник військової адміністрації Сергій ПРАЩУР
Додаток
до розпорядження начальника Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області
від 15.12.2022 № 01-01/12
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів
Щастинської міської військової адміністрації Щастинського району Луганської області на 2023 рік
№ з/п |
Найменування проектів регуляторних актів |
Цілі прийняття регуляторного акту |
Термін виконання |
Відповідальний за розробку проекту |
1. |
Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2024 рік |
Забезпечення встановлення обгрунтованої сплати місцевих податків і зборів, наповнення дохідної частини бюджету
|
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
2. |
Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2024 рік
|
Забезпечення встановлення обгрунтованої сплати місцевих податків і зборів, наповнення дохідної частини бюджету |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
3. |
Про встановлення ставок та па пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2024 рік |
Виконання вимог чинного законодавства в частині щорічного встановлення доцільних та обгрунтованих розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та пільг з цього податку з метою забезпечення надходжень з зазначеного податку до бюджету громади
|
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
4. |
Про встановлення ставок туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2024 рік |
Виконання вимог чинного законодавства в частині встановлення доцільних та обгрунтованих розмірів ставок туристичного збору з метою забезпечення надходжень з зазначеного податку до бюджету громади |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
5. |
Про встановлення ставок збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2024 рік |
Забезпечення встановлення обгрунтованої сплати місцевих податків і зборів, наповнення дохідної частини бюджету |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
6. |
Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2024рік |
Забезпечення встановлення обгрунтованої сплати місцевих податків і зборів, наповнення дохідної частини бюджету |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
7. |
Про затвердження Примірного договору оренди земельних ділянок комунальної власності |
Впорядкування процесу передачі в оренду земель територіальної громади |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
8. |
Проведення нормативно грошової оцінки землі |
Визначення вартості об`єкта оцінки |
Протягом року |
Головний спеціаліст – юрисконсульт
|
Начальник військової адміністрації Сергій ПРАЩУР
23.02.2022
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податкуна території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок зі сплати транспортного податку в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, тел. (0642) 96-08-53.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
І. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» підготовлено відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 зі змінами.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів, з них транспортний податок - обов'язковий до установлення. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють місцеві податки і збори.
Згідно зі ст.4.1.6 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади транспортного податку.
Для встановлення транспортного податку з 01.01.2023 року необхідно провести регуляторну процедуру. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення транспортного податку, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку. Важливість проблеми при затвердженні транспортного податку полягає в тому, щоб поповнити місцевий бюджет та спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем територіальної громади.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
V |
|
Держава |
V |
|
Суб'єкти господарювання |
V |
|
у тому числі суб'єкти малого підприємства |
V |
|
Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення транспортного податку не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів.
ІІ. Цілі державного регулювання
Проект регуляторного акта спрямований на розв’язання проблеми, визначеної в попередньому розділі в цілому, основними цілями його прийняття є:
виконання вимог чинного законодавства;
врегулювання правових відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією та суб’єктами оподаткування в процесі нарахування та сплати транспортного податку;
забезпечення надходження до місцевого бюджету для виконання програм соціально – економічного розвитку Щастинської міської територіальної громади.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей.
- Визначення альтернативних способів.
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Відмова від введення вдію запропонованого регуляторного акта |
Потенційні платники податків залишаться без нормативного акта, що регулюватиме відносини між ними та Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією. Відповідно до статті 10 ПКУ місцеві ради обов’язково встановлюють податок на майно (в частині транспортного податку). Згідно підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України транспортний податок буде справлятись виходячи з норм Кодексу у фіксованому розмірі - 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування. Обсяг надходжень до місцевого бюджету не зміниться, проте порушаться вимоги Податкового кодексу України в частині обов’язкового встановлення транспортного податку. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського раойну Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
|
Дотримання вимог податкового законодавства. Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Врегулювання правовідносин суб'єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння податку. |
- Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
відсутні
|
відсутні |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм. |
З боку органів місцевого самоврядування: витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
Для громадян – власників транспортних засобів – сплата транспортного податку у сумі 25000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Альтернатива 2 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
Для громадян – власників транспортних засобів – сплата транспортного податку у сумі 25000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
**Витрати на сплату транспортного податку не зміняться. Суб’єкти господарювання – платники податку у 2023 році будуть сплачувати податок за незмінною ставкою 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Альтернатива 2 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
**Витрати на сплату транспортного податку не зміняться. Суб’єкти господарювання – платники податку у 2023 році будуть сплачувати податок за незмінною ставкою 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування |
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей.
Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності досягнення цілей під час вирішення проблеми |
Бал результативності за 4 бальною системою |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 |
Дана альтернатива є неприйнятою у зв'язку з тим, що не буде досягнуто цілей правового регулювання. |
Альтернатива 2 |
4 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
відсутні |
відсутні |
Дана альтернатива суперечить вимогам ПКУ |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм. |
З боку органів місцевого самоврядування: витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв'язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Забезпечення дотримання вимог податкового законодавства. |
Додаткового фінансування, введення в дію запропонованого регуляторного акта не потребує з бюджету, оскільки здійснюватиметься в межах повноважень відповідних органів, але потребує часових витрат платників збору, у тому числі суб’єктів господарювання, які підлягатимуть оподаткуванню, на розрахунок транспортного податку, ведення обліку та надання податкової звітності.
У результаті досягнення визначених цілей буде отримано загальний позитивний ефект від запровадження даного регуляторного акта.
На даний час немає об’єктивних обставин, які б перешкоджали впровадженню та виконанню вимог цього регуляторного акта органами влади, фізичними і юридичними особами, запровадження регуляторного акта не передбачає заподіяння шкоди у наслідку його дії.
- Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання пропозицій та зауважень;
Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
Встановлення транспортного податку;
Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
- Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків і зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
- Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:
кількість платників податку в розрізі юридичних та фізичних осіб, осіб;
розмір надходжень транспортного податку до місцевого бюджету, грн.;
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта,%.
- Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде здійснюватись до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом. Періодичне відстеження результативності здійснюється раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження. З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом. Інформація по обліку платників податку знаходиться у ГУ ДПС в Луганській області.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
«Про встановлення транспортного податку
на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
Керуючись статтею 267 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01 січня 2023 року транспортний податок на території Щастинської міської територіальної громади.
2. Платники податку визначаються пунктом 267.1 статті 267 Податкового кодексу України.
3. Об'єкт оподаткування визначається відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
4. База оподаткування визначається пунктом 267.3 статті 267 Податкового кодексу України.
5. Ставка податку визначається відповідно до пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України.
6. Податковий період встановлюється відповідно до пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України.
7. Порядок обчислення податку, строк та порядок сплати податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначається відповідно до пунктів 267.6, 267.7, 267.8 статті 267 Податкового кодексу України.
8. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
9. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
23.02.2022
Повідомлення
про оприлюднення проєкту регуляторного акту —розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, тел. (0642) 96-08-53.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядженнякерівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади ставок та надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, поповнити бюджет громади, що збільшить можливості Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спрямовувати отримані кошти від сплати податку на фінансування місцевих цільових програм, на вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення інфраструктури громади.
Крім цього, варто зазначити, що враховуючи Указ Президента України від 19.02.2021 року № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
|
Зметою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України та недопущення суперечливих ситуацій, а також з метою вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів в межах Щастинської міської територіальної громади, пропонується прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік», так як проблема встановлення ставок не може бути розв’язана ринковими механізмами.
- Цілі державного регулювання
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спрямований на розв’язання основних цілей:
становити доцільні і обґрунтовані розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання;
вирівняти надходження від сплати податку від юридичних та фізичних осіб; забезпечити додаткові надходження до бюджету громади, з метою забезпечення фінансування цільових програм;
виконання вимог чинного законодавства.
- Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
- Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Така альтернатива є неприйнятною. Відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, не прийняття рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів. Це погіршить надходження доходів до бюджету громади. Крім того, Щастинська міська територіальна громада - є новоствореною адміністративно- територіальною одиницею. Отже, є необхідність встановлення ставок податку на майно, відмінне від земельної ділянки із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Прийняття даного акту забезпечить досягнення встановлених цілей, встановлення чітких та прозорих механізмів справляння та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території новоствореної селищної громади та відповідне наповнення місцевого бюджету. Забезпечить фінансову основу самостійності тимчасового органу державної влади. |
3.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів міської територіальної громади
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Не передбачені |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, забезпечить відповідні надходження до місцевого бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не менші за надходження в 2022 році; створить сприятливі фінансові можливості влади для вирішення нагальних проблем територіальної громади; вдосконалить відносини між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, органом фіскальної служби та суб’єктами господарювання пов’язаних зі справлянням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. |
Витрати пов’язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності даного регуляторного акта та процедур з його публікування |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
|
4. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Оцінка ступеня досягнення цілей визначається за чотирибальною системою, де:
- - цілі прийняття проекту регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде).
З - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
- - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні її аспекти залишаться невирішеними);
1 - цілі прийняття проекту регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за 4-х бальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
1 |
Така альтернатива є неприйнятною, оскільки відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, не прийняття рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів. Тож зменшяться загальні надходження до бюджету громади, а це не дозволить профінансувати в повному обсязі програми соціального та економічного розвитку. Залишаться неврегульовані відносини між платниками та місцевим органом влади з причини створення Щастинської міської територіальної громади до складу якої увійшли чотири адміністративні одиниці, якими було прийнято окремі рішення з різними ставками податку. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
3 |
Цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, установлюються з повним |
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за 4-х бальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
|
|
дотриманням вимог Кодексу диференційовано залежно від типів таких об'єктів нерухомості. Надасть можливість використання єдиних ставок по всій території новоствореної територіальної громади. Таким чином, прийняттям вказаного рішення буде досягнуто баланс інтересів громади і платників податку. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. |
Платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок на рівні ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України. Зменшення надходжень до місцевого бюджету. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально-економічного розвитку. Використання ставок згідно прийнятих раніше рішень неможливе для новоствореної територіальної громади. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Економічний і соціальний розвиток громади. |
Платники податку будуть платити податок за ставками згідно розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації. |
Дана альтернатива дає змогу максимально досягти поставлених цілей державного регулювання: наповнити бюджет територіальної громади, своєчасно фінансувати бюджетну сферу, реалізувати місцеві програми, які спрямовані на покращення рівня життя. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. |
Платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок на рівні ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України. Зменшення надходжень до місцевого бюджету. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально-економічного розвитку. Використання ставок згідно прийнятих раніше рішень неможливе для новоствореної територіальної громади. |
|
|
|
досягнути балансу інтересів органів місцевого самоврядування, громади і платників податків. |
Рейтинг результативності |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Не обрана. Дана альтернатива не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання. Спричинить втрати доходної частини бюджету. |
Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Для досягнення встановлених цілей перевага була надана цій альтернативі. До місцевого бюджету надійдуть додаткові кошти від сплати даного податку, а податкове навантаження для платників не буде надмірним. Таким чином, прийняттям вказаного розпорядження буде досягнуто балансу інтересів місцевої влади і платників податку. |
Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин. |
Позитивним наслідком прийняття проекту розпорядження є отримання надходжень до бюджету територіальної громади.
Додаткового фінансування з бюджету введення в дію запропонованого регуляторного акта не потребує, оскільки здійснюватиметься в межах повноважень відповідних органів, але потребує часових витрат суб’єктів господарювання, які мають у власності об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які підлягатимуть оподаткуванню, на розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ведення обліку та надання податкової звітності. Сплату податку можна вважати витратою для власників престижних котеджів та громадян, які мають у власності декілька помешкань і використовують їх з комерційною метою, але територіальна громада в цілому буде мати можливість покращити інфраструктуру за рахунок надходжень від податку на нерухоме майно.
Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 - встановлення економічно - обґрунтованих місцевих податків та зборів, що є посильними для платників податків, та забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування – Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
5. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
- Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік», з метою отримання зауважень та пропозицій.
- Аналіз та моніторинг діючих ставок оподаткування по Щастинській міській територіальній громаді у 2022-2023 році.
- Отримання пропозицій щодо встановлення ставок і пільг оподаткування.
- Встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
6. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків ізборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
7. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог нового регуляторного акта забезпечить надходження до бюджету громади коштів для виконання заходів, передбачених програмами громади.
8. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта, а також розміру коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акту.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік
Керуючись статтями 265, 266 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питання щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01 січня 2023 року на території Щастинської міської територіальної громадиставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток).
2. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
23.02.2022
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — проект розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністраціїЩастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок єдиного податку в Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, тел. (0642) 96-08-53.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
I. Визначення проблеми
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади ставок єдиного податку.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати єдиного податку, поповнити бюджет громади, що надасть змогу спрямувати отримані кошти на фінансування місцевих програм, сприяння розвитку малого підприємництва, на вирішення соціальних проблем Щастинської міської територіальної громади та покращення інфраструктури громади.
Крім цього, варто зазначити, що 19.02.2021 року Указом Президента України № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області»було створено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення ставок єдиного податку із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
|
Громадяни |
V |
|
|
Держава |
V |
|
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
|
у тому числі суб'єкти малого підприємництва* |
V |
|
|
З метою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України та недопущення суперечливих ситуацій, а також з метою вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів в межах Щастинської міської територіальної громади, пропонується прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік», так як проблема встановлення ставок не може бути розв’язана ринковими механізмами.
II. Цілі державного регулювання
Проект розпорядження розроблено з ціллю:
Виконання вимог чинного законодавства.
Врегулювання правовідносин між Щастинською міською військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області та суб’єктами господарювання в процесі нарахування та сплати єдиного податку.
Встановлення ставок єдиного податку, які б дозволили забезпечити сталі надходження до бюджету громади для виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади та міських цільових програм, сприяння розвитку малого підприємництва.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
По закінченню 2021 року діючі на території Щастинської міської територіальної громади рішення про встановлення ставок єдиного податку мають бути скасовані так як два нормативні акти на території однієї громади існувати не можуть. Суб’єкти господарювання залишаться без нормативного акту. Відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України єдиний податок буде справлятись виходячи з норм Податкового Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, що на половину зменшить надходження до місцевого бюджету у 2022 році. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Сталі надходження до бюджету громади без погіршення умов для розвитку мікробізнесу. Належне фінансування програм соціального та економічного розвитку громади та міських цільових програм сприяння розвитку малого підприємництва. |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Відсутні |
У разі не прийняття проекту розпорядження, відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України, єдиний податок буде справлятись за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету громади. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп. |
Забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, реалізацію наданих повноважень щодо встановлення місцевих податків і зборів. Забезпечить відповідні надходження до бюджету територіальної громади від сплати єдиного податку. Створить сприятливі фінансові можливості для реалізації завдань Програм соціального та економічного розвитку громади. Забезпечення планування та прогнозування надходжень від єдиного податку при формуванні бюджету. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Можливе незначне зменшення споживчих цін |
Відсутні |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Виділення коштів з міського бюджету громади на програму соціально-економічного розвитку громади та міських цільових програм, сприяння розвитку малого підприємництва. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
0 |
0 |
0 |
0 |
630 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
0 |
0 |
0 |
0 |
100 |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Суб’єкти господарювання - платники податку у 2023 році будуть сплачувати податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. |
Втрати частини надходжень до бюджету громади вплине на погіршення фінансування об’єктів інфраструктури громади. Також залишаться неврегульовані відносини між суб’єктами господарювання та місцевим органом влади |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Суб'єкти господарювання будуть сплачувати податок за ставками згідно з розпорядження керівника Щастинської міської ВЦА. |
Прийняття регуляторного акта в першу чергу відповідатиме нормам Податкового кодексу України, дозволить створити справедливі умови сплати податку для суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, крім того надходження коштів до бюджету громади сприятиме збільшенню видатків на утримання інфраструктури громади. |
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
1 |
Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
4 |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Належне фінансування програм соціально-економічного розвитку громади. |
Суб'єкти господарювання І-ІІ груп будуть сплачувати податок за ставками згідно розпорядження керівника Щастинської міської ВЦА без погіршення умов для розвитку мікробізнесу. |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. Суб’єкти господарювання не будуть сплачувати єдиний податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. |
Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні по єдиному податку. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально- економічного розвитку. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2023 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Зміни у Податковому Зміни у Податковому кодексі України, зниження платоспроможності платників податків, зменшення кількості суб’єктів господарювання. |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Дана альтернатива не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання. Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні по єдиному податку. |
Х |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
Механізмом розв’язання вказаної вище проблеми є прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» відповідно до вимог чинного законодавства. Організаційні заходи для впровадження регулювання - розробка проекту регуляторного акта «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» та обговорення його з дотримання принципів державної регуляторної політики, а саме:
- опублікування у мережі Інтернет з метою отримання зауважень та пропозицій щодо ставок єдиного податку;
- розгляд винесених з боку суб’єктів підприємницької діяльності пропозицій та зауважень;
- направлення до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики;
- отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
- розгляд проекту регуляторного акта «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» на засіданні постійної комісії з питань реалізації регуляторної політики на території Щастинської міської територіальної громади;
- оприлюднення даного регуляторного акта у засобах масової інформації;
- здійснення моніторингу надходжень до місцевого бюджету коштів від цього податку.
Таким чином, впровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства як органами фіскальної служби, органами місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання (фізичними особами-підприємцями), які сплачують єдиний податок у порядку та на умовах, визначених Кодексом і цим розпорядженням, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків і зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза, значні темпи інфляції, різке зростання тарифів на енергоносії та продукти харчування при незмінному розмірі мінімальної заробітної плати. Ці фактори впливають на рівень платоспроможності населення та призводять до закриття підприємницької діяльності.
Позитивно на дію цього регуляторного акта може вплинути економічна стабільність в країні та підвищення темпів росту ВВП. Легалізація малого підприємництва сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території Щастинської міської територіальної громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні показники:
Назва показника |
2021 рік |
2022 (план) рік |
Надходження до місцевого бюджету єдиного податку від платників І-ІІ груп (тис. грн) |
4905,7 |
5066,22 |
Кількість платників єдиного податку І-ІІ груп, чол. |
296 |
296 |
Витрати суб’єктів господарювання на адміністративні процедури щодо виконання регулювання та звітування (тис. грн) |
- |
- |
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта |
Проект розпорядження оприлюднюється на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulatorydocs/rozporyadzhennya-shchasti... Один екземпляр надається до місцевого органу Державної податкової служби України. |
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу та шляхом опитування.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта, а також розміру коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акту.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік
Керуючись пунктом 21 статті 10 та пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1.Встановити з 01 січня 2023 року на території Щастинської міської територіальної громади фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з розрахунку на календарний місяць:
1.1. Для платників першої групи – фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (Додаток 1).
1.2. Для платників другої групи - фізичних осіб-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (Додаток 2).
2. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців 1 групи
Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців 2 групи
23.02.2022 Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту —розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного зборуна території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок туристичного збору в Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, тел. (0642) 96-08-53.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
I. Визначення проблеми
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади ставок туристичного збору.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок.
Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Враховуючи вимоги статті 12.3.4. Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 01 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). Тобто для встановлення місцевого туристичного збору, з урахуванням змін ст.268 Податкового Кодексу, з 2021 року необхідно проведення регуляторної процедури.
Крім цього, варто зазначити, що 19.02.2021 року Указом Президента України № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області»було створено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської областішляхом приєднання військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення туристичного збору із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
|
Громадяни |
V |
|
|
Держава |
V |
|
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
|
у тому числі суб'єкти малого підприємництва* |
V |
|
|
Відповідно до чинного законодавства повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування. Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення туристичного збору не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів.
II. Цілі державного регулювання
Метою регуляторного акта є встановлення ставки туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади з 01.01.2023 року відповідно до вимог Кодексу. Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» спрямований на розв’язання завдань, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу. Цілями державного регулювання є встановлення ставки збору на території Щастинської міської територіальної громади з 01.01.2023 відповідно до вимог Кодексу.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Ця альтернатива не може бути прийнятою для органів місцевого самоврядування, оскільки буде не дотримана вимога до п.12.4.1. ст.12 Податкового кодексу України |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Дотримання вимог податкового законодавства. Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Врегулювання правовідносин суб’єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння збору |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Ухвалення нормативного акта органу місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків і зборів відповідно до вимог Кодексу та рекомендацій. |
Витрати часу, для фіскальних органів на адміністрування збору. |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Надходження до бюджету міста від сплати туристичного збору, можливо спрямувати на вирішення потреб громади. |
Не справляє вплив на жителів громади, оскільки вони не є платниками збору |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
0 |
0 |
3 |
0 |
3 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
0 |
0 |
100 |
0 |
100 |
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Звітність по нарахуванню та сплаті туристичного збору не подається до контролюючого органу |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Створення прозорого механізму врегулювання ставки туристичного збору в рамках вимог Податкового кодексу України |
Витрати часу для платників податку на оформлення документів для адміністрування податку |
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
1 |
Згідно підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України туристичний збір як такий, що є обов’язковим для встановлення органами місцевого самоврядування, не буде справлятись |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
4 |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить дотримання вимог податкового законодавства. Необхідність прийняття регуляторного акта зумовлена наявністю на території громади суб’єкта господарської діяльності, котрий займається готельним бізнесом |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Звітність по нарахуванню та сплаті туристичного збору не подається до контролюючого органу. Особи, які будуть отримувати послуги з тимчасового проживання на території громади, не будуть сплачувати туристичний збір |
– |
Дана альтернатива суперечить вимогам ПКУ |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Врегулювання правовідносин суб’єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння збору |
Витрати часу матеріальних ресурсів для фіскальних органів на адміністрування збору |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить дотримання вимог податкового законодавства |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
У зазначеної альтернативи відсутні переваги, оскільки регулювання не діє, законодавчі вимоги не виконуються |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Найбільш прийнятна альтернатива, оскільки забезпечується найвищий рівень надходжень до бюджету громади |
Зміни у Податковому кодексі України, зменшення кількості платників збору. |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
1. Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» разом з АРВ з метою отримання пропозицій та зауважень;
2. Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
3. Встановлення туристичного збору;
4. Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб`єктів господарської діяльності не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків і зборів, не змінюючи порядок її обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза, значні темпи інфляції, різке зростання тарифів на енергоносії та продукти харчування при незмінному розмірі мінімальної заробітної плати. Ці фактори впливають на рівень платоспроможності населення та призводять до закриття підприємницької діяльності.
Позитивно на дію цього регуляторного акта може вплинути економічна стабільність в країні та підвищення темпів росту ВВП. Легалізація малого підприємництва сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Упровадження та виконання вимог проекту рішення не потребує забезпечення ресурсами, скільки збір не є новим.
Згідно вимог чинного законодавства строк дії запропонованого регуляторного акта необмежений. Зміни регуляторного акту можливі у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники:
кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість платників туристичного збору), (осіб);
загальні надходження до бюджету міста коштів від сплати туристичного збору, (тис. грн.);
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта, %.
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік
Керуючись статтями 268.3.1, 268.5.1 та 268.5.2 Податкового кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (із змінами та доповненнями), пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» (із змінами та доповненнями), з метою упорядкування питання щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01.01.2023 року на території Щастинської міської територіальної громади туристичний збір зі ставкою у розмірі 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення:
а) у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах;
б) у житлових будинках, прибудовах до житлового будинку, квартирах, котеджах, кімнатах, садових будинка, дачних будинках, будь-яких інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
2. Справляння збору здійснюється податковими агентами:
а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 Податкового кодексу України, фізичними особами-підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 1 цього Розпорядження;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» пункту 1 цього розпорядження, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами, які уповноважуються Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією справляти збір на умовах договору, укладеного з керівником.
3. Платники збору, особливості справляння збору, податковий (звітний) період, порядок сплати збору та інші елементи податку визначаються у відповідності до статті 268 Податкового Кодексу України.
4. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
23.02.2022
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок зі сплати збору за місця для паркування транспортних засобів в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, тел. (0642) 96-08-53.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта за вищевказаними адресами.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
І. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» підготовлено відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади збору за місця для паркування транспортних засобів.
Для встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів з 01.01.2023 року необхідно провести регуляторну процедуру. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати збору. Важливість проблеми при затвердженні збору за місця для паркування транспортних засобів полягає в тому, щоб поповнити місцевий бюджет та спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем Щастинської міської територіальної громади.
Впровадження єдиної політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю в галузі паркування транспортних засобів дасть змогу забезпечити належний благоустрій вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
V |
|
Держава |
V |
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
у тому числі суб'єкти малого підприємства |
V |
|
Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів.
ІІ. Цілі державного регулювання
Цілі державного регулювання:
встановлення обґрунтованих розмірів ставок збору за місця для паркування транспортних засобів;
забезпечення надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади;
виконання програм соціального та економічного розвитку громади, проведення благоустрою населених пунктів громади, вирішення всіх проблем суб’єктів паркувального процесу (паркувальника, водія автомобіля, громади);
забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України щодо встановлення місцевих податків і зборів;
забезпечення відкритості процедури, прозорості дій органу місцевого самоврядування.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
- Визначення альтернативних способів досягнення цілей.
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття запропонованого регуляторного акту «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» |
Альтернатива є неприпустимою, вона не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки унеможливлює легальну діяльність фізичних та юридичних осіб із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акту – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» |
Безумовність обраного виду правового регулювання ґрунтується на імперативності (загальнообов'язковості) прийняття рішень про місцеві податки та збори Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, в особі її керівника. Забезпечення відповідних надходжень до бюджету територіальної громади, виконання програм соціального та економічного розвитку. Згідно з проектом розпорядження ставка збору за місця для паркування транспортних засобів становитиме 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі, що суттєво менше граничної ставки, позначеної законодавством. Це дозволить підняти привабливість даного виду діяльності для підприємців. |
Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
відсутні
|
відсутні |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; реалізація повноважень, наданих органам місцевого самоврядування. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Оплата за паркування транспортних засобів, виходячи з мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Альтернатива 2 |
Забезпечення належного благоустрію й вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування. |
Витрати на оплату громадян-водіїв за місце для паркування транспортних засобів, з врахуванням розміру ставки збору 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Визначення кількості суб’єктів господарювання, що підпадають під регулювання. На момент підготовки аналізу регуляторного впливу до проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік», визначених суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у сфері паркування транспортних засобів: 0 (одиниць).
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Альтернатива 2 |
Прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади. Впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Додаткових витрат на запровадження регуляторного акта для суб'єктів малого підприємництва не має.
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності досягнення цілей під час вирішення проблеми |
Бал результативності за 4 бальною системою |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 |
Дана альтернатива є неприйнятою у зв'язку з тим, що не буде досягнуто цілей правового регулювання. |
Альтернатива 2 |
4 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинською міської територіальної громади, платників збору (господарювання) та громадян. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Дана альтернатива не відповідає вимогам чинного законодавства України. Зменшення надходжень до бюджету громади. Невиконання програм економічного та соціального розвитку громади. |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; вдосконалення відносин між Щастинською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта. Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинської міської територіальної громади, платників збору (суб'єктів господарювання) та громадян. |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 |
Не вирішує поставлену проблему. Альтернатива не є прийнятною, оскільки чинним законодавством на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок із встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів. Втрати дохідної частини бюджету Щастинської міської територіальної громади, невиконання в повній мірі місцевих програм громади. Не досягається баланс інтересів Щастинської міської військово-цивільної адміністрації, платників збору (суб'єктів підприємництва) та громадян. |
Мінімальний ( зміни чинного законодавства) |
Альтернатива 2 |
Перевага обраної альтернативи - вирішення всіх проблем та поставлених цілей. Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; досягнення балансу інтересів держави, громадян, суб'єктів господарювання. |
Мінімальний (зміни чинного законодавства) |
Таким чином, для реалізації обрано Альтернативу 2 - встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік, що завдяки низький ставці збору буде посильним для платників збору, та забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету для реалізації місцевих програм.
- Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання пропозицій та зауважень;
отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів;
проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
- Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.
Додаткові витрати на запровадження державного регулювання для адміністрування збору за місця для паркування транспортних засобів, яке здійснює ГУ ДПС в Луганській області: відсутні.
- Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Передбачається не обмежувати строк дії запропонованого регуляторного акта, у разі необхідності за підсумками відстежень результативності, або при змінах чинного законодавства, будуть вноситися зміни до нього.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:
кількість платників податку, осіб;
розмір надходжень збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевого бюджету, грн.;
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами,
пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта, %.
IX.Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде здійснюватися до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом. Періодичне відстеження результативності здійснюється раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження. З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом з можливим проведенням соціологічного опитування. Інформація по обліку платників збору за місця для паркування транспортних засобів знаходиться у ГУ ДПС в Луганській області.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік»
І. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» підготовлено відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади збору за місця для паркування транспортних засобів.
Для встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів з 01.01.2023 року необхідно провести регуляторну процедуру. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати збору. Важливість проблеми при затвердженні збору за місця для паркування транспортних засобів полягає в тому, щоб поповнити місцевий бюджет та спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем Щастинської міської територіальної громади.
Впровадження єдиної політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю в галузі паркування транспортних засобів дасть змогу забезпечити належний благоустрій вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
V |
|
Держава |
V |
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
у тому числі суб'єкти малого підприємства |
V |
|
Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів.
ІІ. Цілі державного регулювання
Цілі державного регулювання:
встановлення обґрунтованих розмірів ставок збору за місця для паркування транспортних засобів;
забезпечення надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади;
виконання програм соціального та економічного розвитку громади, проведення благоустрою населених пунктів громади, вирішення всіх проблем суб’єктів паркувального процесу (паркувальника, водія автомобіля, громади);
забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України щодо встановлення місцевих податків і зборів;
забезпечення відкритості процедури, прозорості дій органу місцевого самоврядування.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
- Визначення альтернативних способів досягнення цілей.
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття запропонованого регуляторного акту «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» |
Альтернатива є неприпустимою, вона не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки унеможливлює легальну діяльність фізичних та юридичних осіб із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акту – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» |
Безумовність обраного виду правового регулювання ґрунтується на імперативності (загальнообов'язковості) прийняття рішень про місцеві податки та збори Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, в особі її керівника. Забезпечення відповідних надходжень до бюджету територіальної громади, виконання програм соціального та економічного розвитку. Згідно з проектом розпорядження ставка збору за місця для паркування транспортних засобів становитиме 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі, що суттєво менше граничної ставки, позначеної законодавством. Це дозволить підняти привабливість даного виду діяльності для підприємців. |
Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
відсутні
|
відсутні |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; реалізація повноважень, наданих органам місцевого самоврядування. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Оплата за паркування транспортних засобів, виходячи з мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Альтернатива 2 |
Забезпечення належного благоустрію й вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування. |
Витрати на оплату громадян-водіїв за місце для паркування транспортних засобів, з врахуванням розміру ставки збору 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Визначення кількості суб’єктів господарювання, що підпадають під регулювання. На момент підготовки аналізу регуляторного впливу до проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік», визначених суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у сфері паркування транспортних засобів: 0 (одиниць).
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Альтернатива 2 |
Прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади. Впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Додаткових витрат на запровадження регуляторного акта для суб'єктів малого підприємництва не має.
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності досягнення цілей під час вирішення проблеми |
Бал результативності за 4 бальною системою |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 |
Дана альтернатива є неприйнятою у зв'язку з тим, що не буде досягнуто цілей правового регулювання. |
Альтернатива 2 |
4 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинською міської територіальної громади, платників збору (господарювання) та громадян. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Дана альтернатива не відповідає вимогам чинного законодавства України. Зменшення надходжень до бюджету громади. Невиконання програм економічного та соціального розвитку громади. |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; вдосконалення відносин між Щастинською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта. Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинської міської територіальної громади, платників збору (суб'єктів господарювання) та громадян. |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 |
Не вирішує поставлену проблему. Альтернатива не є прийнятною, оскільки чинним законодавством на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок із встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів. Втрати дохідної частини бюджету Щастинської міської територіальної громади, невиконання в повній мірі місцевих програм громади. Не досягається баланс інтересів Щастинської міської військово-цивільної адміністрації, платників збору (суб'єктів підприємництва) та громадян. |
Мінімальний ( зміни чинного законодавства) |
Альтернатива 2 |
Перевага обраної альтернативи - вирішення всіх проблем та поставлених цілей. Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; досягнення балансу інтересів держави, громадян, суб'єктів господарювання. |
Мінімальний (зміни чинного законодавства) |
Таким чином, для реалізації обрано Альтернативу 2 - встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік, що завдяки низький ставці збору буде посильним для платників збору, та забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету для реалізації місцевих програм.
- Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік» разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання пропозицій та зауважень;
отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів;
проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
- Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.
Додаткові витрати на запровадження державного регулювання для адміністрування збору за місця для паркування транспортних засобів, яке здійснює ГУ ДПС в Луганській області: відсутні.
- Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Передбачається не обмежувати строк дії запропонованого регуляторного акта, у разі необхідності за підсумками відстежень результативності, або при змінах чинного законодавства, будуть вноситися зміни до нього.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:
кількість платників податку, осіб;
розмір надходжень збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевого бюджету, грн.;
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами,
пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта, %.
IX.Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде здійснюватися до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом. Періодичне відстеження результативності здійснюється раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження. З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом з можливим проведенням соціологічного опитування. Інформація по обліку платників збору за місця для паркування транспортних засобів знаходиться у ГУ ДПС в Луганській області.
Додаток
до розпорядження керівника
Щастинської міської
військово-цивільної адміністрації
від____________ №_____
П О Л О Ж Е Н Н Я
про збір за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2023 рік
1.ПЛАТНИКИ ЗБОРУ
1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджуються розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації про встановлення збору.
2. ОБ'ЄКТ ОПОДАТКУВАННЯ
2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
3. БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ
3.1.Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.
4. СТАВКИ ЗБОРУ
4.1. Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
5.ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ЗБОРУ ТА СТРОКИ СПЛАТИ ЗБОРУ
5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
- Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.
6. ПОДАТКОВИЙ ПЕРІОД
6.1. Базовий податковий ( звітний період ) дорівнюється календарному кварталу.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
_________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________
(дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (автоматично генерується програмними засобами ведення Реєстру,не зазначається суб’єктом господарювання)
______________20217158247___________
(реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності)
ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля
Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.
1. Планована діяльність
Повітряна лінія електропередачі 220 кВ довжиною 67 км у межах
(загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності
Щастинського та Сєвєродонецького районів в Луганській області
(потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо), місце провадження планованої діяльності)
2. Суб’єкт господарювання
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» (НЕК «УКРЕНЕРГО») код з ЄДРПОУ 00100227
01032,м. Київ, вул. Симона Петлюри, 25, тел.: +380(44)238-38-38
Електронна пошта: nec-kanc@ua.energy
3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського
обговорення
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України,Департамент екологічної оцінки та контролю, відділ оцінки впливу на довкілля.
Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35.
Контактна особа: Котяш Лада Павлівна.
Тел./факс +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31-50.
4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля
Відповідно до вимог чинного законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде дозвіл на виконання будівельних робіт, що видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та інші дозвільні документи, які видаються органами державної влади та місцевого самоврядування.
5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих громадських слухань
Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів (не менше 25, але не більше 35 робочих днів) з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у назві оголошення) та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб’єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.
Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.
Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (СОVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період.
Громадські слухання (перші) відбудуться
__________________________________________________________________________________________
(зазначити дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань)
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
Громадські слухання (другі) відбудуться __________________________________________
__________________________________________________________________________________________
(вказати дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань)
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
6. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України,Департамент екологічної оцінки та контролю, відділ оцінки впливу на довкілля.
Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35.
Контактна особа: Котяш Лада Павлівна.
Тел./факс +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31-50.
7. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України,Департамент екологічної оцінки та контролю, відділ оцінки впливу на довкілля.
Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35.
Контактна особа: Котяш Лада Павлівна.
Електронна пошта: OVD@mepr.gov.ua, тел./факс +38 (044) 206-31-40,
+38 (044) 206-31-50.
Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного в абзаці другому пункту 5 цього оголошення.
8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності
Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на 202-х аркушах.
9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, зазначеного у пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними
ТОВ «Енерджі С», 61166,м. Харків, пр. Науки, 38.
З 02.12.21р., з пн. по пт., з 9.00 до 18.00.
Контакта особа: Довгалюк Володимир Вікторович, в.о. директора
Тел. +380(96)565-88-98
Щастинська міська військово-цивільна адміністрація щастинського району Луганської області, Луганська область, с.Передільське та с.Трьохізбенка біля адміністративних будівель.
З 02.12.21р , з пн. по пт., з 8.00 до 17.00
Муратівський старостинський округ
Луганська область, Новоайдарский р-н, с. Муратово, ул. Октябрьская, д. 14,
З 02.12.21р, з пн. по пт., з 8.00 до 17.00
22.11.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту - розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до вимог ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення публічного громадського обговорення, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, вдосконалення Проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», Щастинська міська військово-цивільна адміністрація Щастинського району Луганської області повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту — проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є запровадження на місцевому рівні, єдиного механізму щодо встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності в новоствореній Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Відділ земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської областів мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна ознайомитися у розробника регуляторного акту — у відділі земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області щодня з 8.00 до 16.00, (перерва з 13.00 до 13.45), крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, площа Міра, 9, каб.2, тел. (0642)960801.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу відділу земельних ресурсів та розвитку сільських територій.
04.08.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту - розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до вимог ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення публічного громадського обговорення, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, вдосконалення Проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», Щастинська міська військово-цивільна адміністрація Щастинського району Луганської області повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту — проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є запровадження на місцевому рівні, єдиного механізму щодо встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності в новоствореній Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Відділ земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської областів мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна ознайомитися у розробника регуляторного акту — у відділі земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області щодня з 8.00 до 16.00, (перерва з 13.00 до 13.45), крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, площа Міра, 9, каб.2, тел. (0642)960801.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу відділу земельних ресурсів та розвитку сільських територій.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
2021 м. Щастя №
Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Відповідно до Закону України «Про військово- цивільні адміністрації», Податкового Кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.», зобов’язую:
1. Встановити на території Щастинської міської територіальної громади Щастинського району Луганської області ставки орендної плати за земельні ділянки комунальної власності за переліком згідно з додатком.
2. Розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади» набуває чинності з 01.01.2022 року.
3 При укладанні ( поновленні) договорів оренди землі застосовувати ставки орендної плати згідно даного розпорядження.
4. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», дане розпорядження підлягає оприлюдненню.
5. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Ставки орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Щастинської міської територіальної громади
Аналіз
регуляторного впливу проекту регуляторного акта – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
«Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки
комунальної власності на 2022рік»
на території Щастинської міської територіальної громади
Визначення проблеми
Аналіз регуляторного впливу підготовлено на виконання норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» зі змінами.
Виходячи з норм пункту 5 статті 2 та частини 1 статті 3Бюджетного кодексу України,бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України (однією зі складових якої є бюджети місцевого самоврядування), становить один календарний рік, що починається 01 січня кожного року й закінчується 31 грудня того ж року.
Пунктом 10.21 статті 10 Податкового кодексу України встановлено, що місцеві ради обов’язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).
Органи місцевого самоврядування в рамках, визначених Бюджетним та Податковим кодексами України, мають ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків і зборів на наступний рік для відповідного місцевого податку чи збору.
Статтею 12 Податкового кодексу України передбачено надання копії рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них в електронному вигляді в десятиденний строк з дня ухвалення до контролюючого органу, у якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 01 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків і зборів або змін до них.
Розпорядження про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). У іншому разі норми відповідного рішення застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів відносяться до виключної компетенції місцевих рад.
Пунктом 284.1 статті 284 ПКУ встановлено, що органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території. Пунктом 12.3 статті 12 ПКУ установлено, що органи місцевого самоврядування ухвалюють рішення про встановлення місцевих податків та зборів. Плата за землю є складовою податку на майно, який згідно зі статтею 10 ПКУ належить до місцевих податків та є обов'язковим для встановлення місцевими радами.
Указом Президента України від 19.02.2021 № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області», який набув чинності 19.02.2021, було утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області. Відповідно до Постанови Верховної ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» утворено Щастинський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Новоайдар) у складі територій Нижньотеплівської сільської, Новоайдарської селищної, Станично-Луганської селищної, Широківської селищної, Щастинської міської територіальних громад. Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 717-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області», відповідно до абзацу першого пункту 71 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад.
До складу території Щастинської міської територіальної громади увійшли м.Щастя, смт.Петропавлівка, с.Войтове, с.Гєївка, с.Кряківка, с.Лобачеве, с.Лопаскине, с.Орехове-Донецьке, с.Передільське, с.Старий Айдар, с.Трьохізбенка. На даний час, згідно положень Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», розпочато реорганізацію військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області шляхом приєднання до Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області вищезазначених населених пунктів. Таким чином, територіальна громада є знов створеною адміністративно-територіальною одиницею, на території якої раніше рішення щодо встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки
комунальної власностіне приймались.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законними повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов’язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області зареєстровано як юридичну особу.
Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» повноваження військово-цивільних адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України ( надалі - Кодексу) та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності.
Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 ПКУ плата за землю –обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності.
Граничні розміри ставок земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, установлені статтями 274 та 288 ПКУ, не є фіксованими, а коливаються від 0 до 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Плата за землю є бюджетоутворюючим джерелом у складі власних доходів загального фонду міського бюджету.
Прогнозний обсяг надходжень орендної плати на 2022 рік є розрахунковим і може змінюватися від чинників, на які неможливо вплинути (чисельність платників, обов’язковість сплати ними податку – виникнення податкового боргу).
Ураховуючи, що рішення про встановлення місцевих податків та зборівє регуляторними актами та потребують реалізації процедур, передбачених Законом, розроблено проект регуляторного акта – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати на 2022 рік» на території Щастинської міської територіальної громади.
У цьому випадку причини виникнення проблеми – це безпосередня вимога чинного законодавства України, згідно з якою органи місцевого самоврядування кожного року ухвалюють рішення про місцеві податки та збори на наступний рік.
В разі не встановлення органом місцевого самоврядування місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок.
Ухвалення розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати на 2022 рік» на території Щастинської міської територіальної громади, що набуде чинності з наступного бюджетного періоду – з 01 січня 2022 року, необхідне для прозорого ефективного встановлення ставок орендної плати за землю. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на майно в частині орендної плати за землю, поповнити бюджет Щастинської міської територіальної громади, що надасть змогу спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення інфраструктури Щастинської міської територіальної громади.
Основні групи (підгрупи), на які впливає проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання – прийняттям цього проекту регуляторного акта:
Громадяни |
Шляхом забезпечення умов для покращення рівня соціальної захищеності територіальної громади за рахунок здійснення прогнозованих надходжень до бюджету громади від сплати орендної плати, що будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо |
__ |
Держава. Органи місцевого самоврядування |
1. Шляхом виконання вимог ПКУ в частині встановлення плати за землю, що забезпечить податкові надходження до бюджету, які будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. 2. Шляхом надання права органам місцевого самоврядування встановлювати розміри ставок орендної плати за землю. |
___ |
Суб’єкти господарювання |
1. Шляхом прогнозування фіскального навантаження з плати за землю для суб’єктів господарювання-платників орендної плати, які мають земельні ділянки у користуванні. Разом з тим, суб’єкти господарювання як члени територіальної громади розраховують на використання податкових надходжень до бюджету від плати за землю на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. |
__ |
Ринкові механізми не можуть бути застосовані при адмініструванні податків. Доцільним є втручання держави шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень з установлення ставок податку на майно в частині плати за землю, як це визначено ПКУ.
Отже, установлення ставок з плати за землю можливе лише шляхом ухвалення відповідного розпорядження керівника Щастинської міської територіальної громади.
Ураховуючи соціально-економічну ситуацію в державі, розміри податкових платежів за користування землею для всіх категорій землекористувачів пропонується встановити на рівні мінімальних.
У разі не встановлення місцевих податків і зборів, передбачених пунктом 10.2статті 10 ПКУ, рішеннями місцевого самоврядування, плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування плати за землю.
Кожен податок є важливою складовою доходів бюджету Щастинської міської територіальної громади, оскільки забезпечує внесок у його наповнення. Згідно з бюджетним законодавством плата за землю є одним з джерел надходжень загального фонду бюджету, за рахунок якого утримуються бюджетні установи, що забезпечують надання послуг населенню в галузях освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, фізичної культури та спорту. Також фінансуються соціально важливі місцеві цільові програми.
Стабільність надходжень, що формують загальний фонд бюджету Щастинської міської територіальної громади, дозволяє забезпечити безперебійну життєдіяльність громади в різних сферах, своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та провести всі інші соціально важливі видатки, отримати всім мешканцям Щастинської міської територіальної громади суспільні послуги в тій чи іншій сфері, якими опікуються органи місцевого самоврядування.
Інформація щодо розміру надходжень до бюджету відповідних територій
зі сплати оренди землі у 2021 році
Найменування |
Надходження Орендна плата з юридичних осіб (грн.) |
Надходження Орендна плата з фізичних осіб (грн.) |
Загальний розмір надходжень до бюджету, усього (грн.) |
Військово-цивільна адміністрація м. Щастя |
3853729,04 |
471216,56 |
4324945,60 |
Петропавлівська селищна рада |
864023,00 |
170646,00 |
1034669,00 |
Передільська сільська рада |
411773,96 |
864023,00 |
1275796,96 |
Військово-цивільна адміністрація сіл Трьохізбенка,с. Кряківка,с.Оріхове-Донецьке, с.Лобачеве,с.Лопаскине |
6100 |
16785,28 |
22885,28 |
Всього: |
5135626,00 |
1522670,84 |
6658296,84 |
Інформація щодо розміру надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громадизі сплати орендної плати за землю
Найменування |
Надходження 2021 (план) |
Надходження 2022 (Прогноз) |
Розмір надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади від орендної плати, юридичних та фізичних осібусього грн. |
6658296,84 |
6808296,84 |
Орендна плата з юридичних осіб |
5135626,00 |
5235626,00 |
Кількість платників орендної плати (юр.осіб), (фіз.осіб) |
25 |
25 |
Орендна плата з фізичних осіб |
1522670,84 |
1572670,84 |
Кількість платників оренди (фіз.осіб) |
73 |
73 |
Прогнозний обсяг надходжень від орендної плати на 2022 рік є розрахунковим і може змінюватися в залежності від чинників, на які неможливо вплинути (чисельність платників, обов’язковість сплати ними орендної плати–виникнення податкового боргу).
Пільги зі сплати орендної плати надаються з метою:
-зменшення податкового навантаження на підприємства державної форми власності;
-зменшення податкового навантаження на суб’єктів-споживачів послуг, що надаються комунальними підприємствами Щастинської міської територіальної громади;
-зменшення дотацій з бюджету Щастинської міської територіальної громади.
Проект розпорядження розроблено відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», Податкового Кодексу України з урахуванням Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Держкомзему від 23.07.2010 № 548.
Ринкові механізми не можуть бути застосовані при адмініструванні податків. Доцільним є втручання держави шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень з установлення ставок орендної плати на території Щастинської міської територіальної громади, як це визначено Податковим кодексом України.
З метою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України та недопущення суперечливих ситуацій, а також з метою вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів в межах Щастинської міської територіальної громади, і пропонується прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на 2022рік»на території Щастинської міської територіальної громади.
II. Цілі державного регулювання
Проект прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на 2022рік»на території Щастинської міської територіальної громади спрямований на розв’язання завдання, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.
Прийняття запропонованого регуляторного акта передбачає досягнення наступних цілей:
-створення єдиного підходу до визначення розмірів орендної плати за використання земель комунальної власності одного виду цільового призначення;
-забезпечення суб’єктам господарювання однакових конкурентних умов при наданні земельних ділянок комунальної власності одного виду цільового призначення в оренду;
-визначення єдиних розмірів орендної плати за використання земель комунальної власності одного виду цільового призначення;
-регулювання та планування надходжень до міського бюджету від сплати орендної плати за землі комунальної власності, зростання ефективності використання земельних ресурсів територіальної громади.
Питання залучення 6808296,84грн. до бюджету Щастинської міської територіальної громади у 2022 році пропонується вирішити шляхом ухвалення розпорядження керівника селищної ВЦА з урахуванням вимог чинного законодавства України та в межах повноважень.
Інформаціящодо прогнозованого розміру надходжень із сплати орендної плати за землю до бюджету Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Найменування |
Надходження 2021 (план) |
Надходження 2022 (Прогноз) |
Розмір надходжень до міського бюджету орендної плати, усього грн. |
6658296,84 |
6808296,84 |
Орендна плата з юридичних осіб |
5135626,00 |
5235626,00 |
Кількість платників орендної плати (юр.осіб) |
25 |
25 |
Орендна плата з фізичних осіб |
1522670,84 |
1572670,84 |
Кількість платників оренди (фіз.осіб) |
73 |
73 |
Прогноз показників розраховано виходячи з планових надходжень орендної плати на 2021 рік. Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628–VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017–2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.
Вимірювальними індикаторами досягнення цілей регулювання та зменшення масштабів проблеми є:
-кількісні (надходження коштів до бюджету Щастинської міської територіальної громади від орендної плати за землю у розмірі 6808296,84 грн. та чисельність платників орендної плати, на яких поширюватиметься регуляторний акт 98 осіб);
-часовий (дія регуляторного акта–безстроково. Регуляторний акт може бути скасований або в нього внесені зміни в разі зміни чинного законодавства України та за підсумками аналізу відстеження його результативності);
-якісний (забезпечення виконання міських цільових програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо).
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
У ході пошуку альтернативних способів досягнення цілей для проведення оцінки розглядається (розробником акта) як перша альтернатива прийняття даного регуляторного акта (далі – Альтернатива 1) другою альтернативою є неприйняття регуляторного акта (далі – Альтернатива 2)
- Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 |
Дана альтернатива є найбільш прийнятною, так як враховує вимоги Бюджетного та Податкового кодексів України, що є особливо актуальним та важливим питанням, дозволить забезпечити стабільні надходження до бюджету Щастинської міської територіальної громади. Прийняття регуляторного акта створить нормативно-правову базу для орендної плати на території Щастинської міської територіальної громади відповідно до Податкового Кодексу України. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей, відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. |
Альтернатива 2 |
Неприйняття запропонованого регуляторного акта не узгоджуватиметься з вимогами Бюджетного та Податкового кодексів України, зокрема з принципами податкового законодавства України щодо прийняття рішення щорічно. У разі якщо орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про встановлення ставок орендної плати, що є обов’язковим згідно Податкового Кодексу. Неприйняття проекту регуляторного акта призведе до невиконання вимог ст. 288 Податкового кодексу України , п. 24 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» |
При описі альтернатив використовувались показники надходжень до бюджету від плати за землю.
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів держави (органів місцевого самоврядування)
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Дає можливість врегулювати питання: приведення нормативних актів місцевого самоврядування у відповідність до чиного законодавства; надходження оренди до місцевого бюджету і можливість фінансування програм громади; спрощення та удосконалення порядку визначення ставок орендної плати; здійснення якісного планування та прогнозування надходжень від сплати оренди за землю при формуванні бюджету Щастинської міської територіальної громади. До бюджету Щастинської міської територіальної громади надійде орієнтовно 6808296,84грн. |
Незначні організаційні витрати, пов’язані з прийняттям та впровадженням розпорядження |
Альтернатива 2 |
Відсутні |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Непрямі вигоди полягають у спрямуванні коштів оренди на соціально-економічний розвиток територіальної громади . |
Відсутні |
Альтернатива 2 |
Непрямі вигоди полягають у спрямуванні коштів оренди на фінансовий розвиток кожного громадянина окремо |
Відсутні |
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Можливість сплачувати орендну плату за обґрунтованими ставками з урахуванням умов господарювання |
Затрати часу на отримання інформації про об’єкт оподаткування, ознайомлення з порядком звітування, проведення розрахунку плати за землю та матеріальні витрати на сплату орендної плати до бюджету Щастинської міської територіальної громади. |
Альтернатива 2 |
Відсутні |
Сплата місцевих податків до бюджету Щастинської міської територіальної громади існуючими ставками |
- Оцінка впливу регуляторного акта на конкуренцію в рамках проведення аналізу регуляторного впливу
Контрольний перелік питань для оцінки регуляторного впливу на конкуренцію
Категорія впливу |
Відповідь |
|
|
Так |
Ні |
А.Обмежує кількість або звужує коло постачальників Такий наслідок може мати місце, якщо регуляторна пропозиція: |
|
+ |
1.Надає суб’єкту господарювання виключні права на поставку товарів чи послуг; |
|
+ |
2. Запроваджує режим ліцензування, надання дозволу або вимогу погодження підприємницької діяльності із органами влади; |
|
+ |
3. Обмежує здатність окремих категорій підприємців постачати товари чи надавати послуги (звужує коло учасників ринку); |
|
+ |
4. Значно підвищує вартість входження в ринок або виходу з нього; |
|
+ |
5. Створює географічний бар’єр для постачання товарів, виконання робіт, надання послуг або інвестицій. |
|
+ |
Б.Обмежує здатність постачальників конкуруватиТакий наслідок може мати, якщо регуляторна пропозиція: |
|
+ |
1. Обмежує здатність підприємців визначити ціни на товари та послуги; |
|
+ |
2. Обмежує можливість постачальників рекламувати або здійснювати маркетинг їх товарів чи послуг; |
|
+ |
3. Встановлює стандарти якості, що надають необґрунтовану перевагу окремим постачальникам порівняно з іншими, або стандарти вищого рівня якості, ніж той, який обрали б окремі достатньо поінформовані споживачі; |
|
+ |
4. Суттєво збільшує витрати окремих суб’єктів підприємств порівняно з іншими (зокрема, внаслідок дискримінаційного ставлення до діючих та нових учасників ринку). |
|
+ |
В. Зменшує мотивацію постачальників до активної конкуренції Такий наслідок може місце, якщо регуляторна пропозиція: |
|
+ |
1. Запроваджує режим саморегулювання або спільного регулювання; |
|
+ |
2. Вимагає або заохочує публікувати інформацію про обсяги виробництва чи реалізації, ціни та витрати підприємств; |
|
+ |
Г. Обмежує вибір та доступ споживачів до необхідності інформації Такий наслідок маже мати місце, якщо регуляторна процедура: |
|
+ |
1. Обмежує здатність споживачів вирішувати, у кого купувати товар; |
|
+ |
2. Знижує можливість споживачів внаслідок підвищення прямих або непрямих витрат на заміну постачальника; |
|
+ |
3. Суттєво обмежує чи змінює інформацію, необхідну для прийняття раціонального рішення щодо придбання чи продажу товарів. |
|
+ |
Визначено за консультаціями з представниками бюджетонаповнюючих підприємств, представниками жителів, представниками податкової служби.
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Оцінка ступеня досягнення цілей визначається за чотирибальною системою, де:
4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);
3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми усунені);
2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, однак, деякі важливі критичні її аспекти залишаться невирішеними);
1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
4 |
Даний спосіб дає змогу забезпечити досягнення встановлених цілей |
Альтернатива 2 |
1 |
Даний спосіб не сприяє меті державного регулювання |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
Органи місцевого самоврядування: встановлення ставок орендної плати врегулювало питання законодавства, дозволяє отримати надходження у значно більшій сумі що дозволяє фінансування покладених на органи власних повноважень Громадяни: Непрямі вигоди полягають у спрямуванні коштів податку на соціально-економічний розвиток громади.
Суб’єкти господарювання: Забезпечує прозорість механізму справляння податку, збільшує привабливість, та ефективне використання земельних ділянок, які знаходяться в оренді платників. |
Органи місцевого самоврядування: витрати пов’язані із виконанням розпорядження на його розповсюдження, організацію та контролю за надходженням коштів до бюджету Щастинської міської територіальної громади Громадяни: витрати відсутні
Суб’єкти господарювання: сплата податку до бюджету Щастинської міської територіальної громади. |
Є найбільш оптимальною серед запропонованих альтернатив, оскільки дає змогу максимально досягнути поставлених цілей державного регулювання. |
Альтернатива 2 |
Органи місцевого самоврядування: відсутні Громадяни: Непрямі вигоди полягають у спрямуванні коштів податку на соціально-економічний розвиток громади. Суб’єкти господарювання: сплата податку за ставками що діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю. |
Органи місцевого самоврядування: відзначається неузгодження з вимогами Кодексів, зокрема прийняття розпорядження на рік. Громадяни: Відсутні Суб’єкти господарювання: сплата місцевих податків до бюджету Щастинської міської територіальної громади за існуючими ставками. |
На відміну від альтернативи 1 не дає змоги досягнути поставлених цілей державного регулювання |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 |
Для досягнення встановлених цілей державного регулювання, перевага була надана даній альтернативі оскільки проектом розпорядження запропоновано встановлення на законних підставах розмірів ставок орендної плати. Забезпечить стабільні надходження від оренди до бюджету Щастинської міської територіальної громади. Забезпечує прозорість механізму справляння орендної плати, збільшує привабливість та ефективне використання земельних ділянок, які знаходяться в оренді суб’єктів господарювання. |
Проект розпорядження є нормативно–правовим актом, зовнішніми факторами впливу на його дію є внесення змін до Податкового кодексу України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правовідносин. Індикаторами можуть бути процеси та явища соціально-економічного характеру (прискорення або уповільнення змін економічного зростання, політичні впливи, дефіцит, ресурсів тощо. |
Альтернатива 2 |
Альтернатива 2 не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання, на відміну від альтернативи 1.У разі не прийняття регуляторного акта не буде дотримана обов’язковість прийняття розпорядження, що є порушенням Бюджетного та Податкового кодексів. |
Проект розпорядження є нормативно-правовим актом, зовнішніми факторами впливу на його дію є внесення змін до Податкового кодексу України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правовідносин. Індикаторами можуть бути процеси та явища соціально- економічного характеру (прискорення або уповільнення змін економічного зростання, політичні впливи, дефіцит, ресурсів тощо). |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
Вирішити питання встановлення розміру ставок орендної плати за землю пропонується шляхом ухвалення запропонованого розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Цей спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми й ґрунтується на загальнообов’язковості виконання норм розпорядження керівника всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування.
При здійсненні регуляторної діяльності розглядаються обґрунтовані пропозиції та зауваження до проекту розпорядження, надані суб’єктами господарювання, представниками територіальної громади в установленому законом порядку.
Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України, документи з регуляторної діяльності підлягають оприлюдненню проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність), з метою отримання зауважень і пропозицій у термін, визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Рівень поінформованості є досить високим, оскільки мешканці активно користуються офіційними веб-сторінками Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області .
Ухвалення розпорядження про встановлення місцевих податків і зборів та його упровадження забезпечитьдотримання норм чинного податкового законодавства як органами державної податкової служби, органами місцевого самоврядування, так і платниками земельного податку.
VI. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта.
Регуляторний акт є безстроковим та діє до прийняття нового розпорядження із можливістю внесення до нього відповідних змін.
Проте, в разі внесення змін до чинного податкового законодавства на державному рівні, що впливатимуть на дію даного регуляторного акта, необхідності зміни розміру ставок оренди, внесення доповнень за потребою до нього будуть вноситись відповідні корегування.
VII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог нового регуляторного акта принесе вигоди без необхідності залучення додаткових витрат органів місцевого самоврядування.
До кількісних показників належать: чисельність платників за землю, надходження коштів до бюджету від плати за землю, розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання у зв'язку виконанням вимог акта. Крім кількісних показників до вигод належить забезпечення фінансування міських цільових програм за рахунок збільшення надходжень коштів до бюджету від плати за землю.
VIIІ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності дії акта буде здійснюватися в терміни, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами:
- базове відстеження буде проводитися до дня набуття чинності регуляторним актом з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта 01.09.2022 року;
- повторне відстеження буде проводитися за три місяці до дня закінчення визначеного строку, але не пізніше дня закінчення визначеного строку з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей з 01.12.2022 року.
Періодичне відстеження дії регуляторного акта передбачається здійснювати через кожних 3 роки (після проведення повторного відстеження) протягом всього терміну його чинності.
Начальник відділу земельних ресурсів,
розвитку аграрного сектору економіки
та сільських територій Олена РУСАНОВА
03.08.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту - розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення публічного громадського обговорення, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, вдосконалення Проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», Щастинська міська військово-цивільна адміністрація Щастинського району Луганської області повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту — проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є запровадження на місцевому рівні, єдиного механізму щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податкув новоствореній Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Відділ земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської областів мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна ознайомитися у розробника регуляторного акту — у відділі земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області щодня з 8.00 до 16.00, (перерва з 13.00 до 13.45), крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, площа Міра, 9, каб.2, тел. (0642)960801.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу відділу земельних ресурсів та розвитку сільських територій.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
2021 м. Щастя №
Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Відповідно до Закону України «Про військово- цивільні адміністрації», Податкового Кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.», зобов’язую:
1. Встановити з 01.01.2022 на території Щастинської міської територіальної громади Щастинського району Луганської області:
1.1. ставки земельного податку згідно із додатком;
1.2. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком.
2. Вважатитакими, що втратиличинність з 01.01.2022:
2.1 розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації м.Щастя Новоайдарського району Луганської області від 20.07.2020 № 106«Про встановлення місцевих податків та зборів у м. Щастя»;
2.2 рішення Петропавлівської селищної ради від 20.05.2020 №69/4 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік»;
2.3рішення Передільської сільської ради від 10.07.2020 №59/4 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку по Передільській сільській раді на 2021 рік»;
2.3 розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації с. Трьохізбенка від 26 06.2020 № 24 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік».
3. Розпорядження набирає чинності з 01 січня 2022 року.
4. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», дане розпорядження підлягає оприлюдненню.
5. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
Аналіз регуляторного акту розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», розроблений відповідно до частини 1 статті 1, пунктів 6, 7 частини 1 статті 4, пункту 8 частини 3 статті 6 Закону України «Про військово- цивільні адміністрації», статті 7, пункту 10.2 статті 10, пунктів 12.3–12.5 статті 12, статей 269–287 Податкового Кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017р. №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» із врахуванням даних нормативної грошової оцінки населених пунктів, які увійшли до складу Щастинської міської територіальної громади, з метою поповнення бюджету Щастинської міської територіальної громади для реалізації Програм соціально-економічного розвитку, розвитку земельних відносин на території Щастинської міської територіальної громади та ефективного використання земель комунальної власності.
Указом Президента України від 19.02.2021 № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області», який набув чинності 19.02.2021, було утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області.
Відповідно до Постанови Верховної ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» утворено Щастинський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Новоайдар) у складі територій Нижньотеплівської сільської, Новоайдарської селищної, Станично-Луганської селищної, Широківської селищної, Щастинської міської територіальних громад.
Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 717-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області», відповідно до абзацу першого пункту 71 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад.
До складу території Щастинської міської територіальної громади увійшли м.Щастя, смт.Петропавлівка, с.Войтове, с.Гєївка, с.Кряківка, с.Лобачеве, с.Лопаскине, с.Орехове-Донецьке, с.Передільське, с.Старий Айдар, с.Трьохізбенка. На даний час, згідно положень Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», розпочато реорганізацію військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області шляхом приєднання до Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області вищезазначених населених пунктів. Таким чином, вона є знов створеною адміністративно-територіальною одиницею, на території якої раніше рішення щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку не приймались
Згідно із статтею 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законними повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов’язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області зареєстровано як юридичну особу.
Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» повноваження військово-цивільних адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України ( надалі - Кодексу) та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку.
I.Визначення проблеми
Податковий кодекс України є законодавчим актом вищої юридичної сили, який регулює відносини, що виникають у процесі встановлення та скасування податків і зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Статтею 10 Податкового кодексу України (надалі - Кодекс) визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно статті 265 Кодексу, податок на нерухоме майно складається з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.
Пунктом 24 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено що встановлення місцевих податків та зборів відноситься виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад. Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідними органами місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів.
Згідно положення пунктів 6, 7 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів та прийняття рішень щодо надання відповідно до законодавства пільг зі сплати земельного податку, визначених Податковим кодексом України. Таким чином, вирішення вказаного питання належить до компетенції Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Ставка земельного податку за земельні ділянки, які розташовані на території Щастинської міської територіальної громади, встановлюються у відповідності до статей 269-287 Податкового кодексу України, відповідно до категорій цільового призначення земельних ділянок.
Базою оподаткування є:
- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;
- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Окрім того, базою оподаткування земельних ділянок нормативну грошову оцінку яких не проведено на підставі наказу № 605 від 18.12.2018 р. Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» є середня вартість одного гектара ріллі по Луганській області.
Проектом розпорядження передбачається створення комфортних умов для самостійного розрахунку розміру плати за землю платникам земельного податку, з метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі надходження до місцевого бюджету Щастинської міської територіальної громади коштів, одержаних від сплати податку за земельні ділянки, розташовані на території Щастинської міської територіальної громади.
Ухвалення розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» ,що набуде чинності з наступного бюджетного періоду – з 01 січня 2022 року, необхідне для прозорого ефективного, ринково обґрунтованого встановлення ставок плати за землю, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та за своєчасністю сплати податку на майно в частині податку за землю. Кожен податок є важливою складовою доходів бюджету Щастинської міської територіальної громади, оскільки забезпечує внесок у його наповнення. Питання наповнення бюджету міської територіальної громади, у тому числі через встановлення ставок земельного податку для платників земельного податку, є сферою загальних інтересів суб’єктів господарювання, органів місцевої влади й громади. Як наслідок, мешканці громади, у тому числі платники земельного податку, отримують упевненість у можливості виконання соціально-економічних програм, органи місцевого самоврядування виконують вимоги Податкового кодексу України в частині встановлення місцевих податків та отримання доходів бюджету з метою реалізації власних повноважень.
Основні групи (підгрупи), на які впливає проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання – прийняттям цього проекту регуляторного акта:
Громадяни |
Шляхом забезпечення умов для покращення рівня соціальної захищеності територіальної громади та здійснення прогнозованих надходжень до бюджету від сплати земельного податку, що будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо |
__ |
Держава. Органи місцевого самоврядування |
1. Шляхом виконання вимог ПКУ в частині встановлення ставок плати за землю, що забезпечить податкові надходження до бюджету, які будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. 2. Шляхом надання права органам місцевого самоврядування встановлювати розміри ставок земельного податку та пільг з плати за землю. |
__ |
Суб’єкти господарювання |
1. Шляхом прогнозування фіскального навантаження з плати за землю для суб’єктів господарювання-платників земельного податку, які мають земельні ділянки у власності або користуванні. Разом з тим, суб’єкти господарювання як члени територіальної громади розраховують на використання податкових надходжень до бюджету від плати за землю на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. |
__ |
Ринкові механізми не можуть бути застосовані при адмініструванні податків. Доцільним є втручання держави шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень з встановлення ставок податку на майно в частині плати за землю, як це визначено Кодексу.
Отже, встановлення ставок зі сплати за землю можливе лише шляхом ухвалення відповідного розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
IІ. Обгрунтування прийняття регуляторного акту
Згідно пункту 12.3.5 Податкового кодексу України, у разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів.
Проблемою є те, що у разі неприйняття вказаного проекту регуляторного акту, за умови відсутності раніше прийнятих органами місцевого самоврядування рішень щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку, дія яких розповсюджується на територію усієї громади, а є лише рішення сільських та селищної ради, дія яких розповсюджується лише на території колишніх адміністративно-територіальних одиниць, у громаді створиться правова невизначеність та відсутність прозорого і зрозумілого для мешканців громади та суб’єктів господарювання оподаткування, що призведе до неотримання в повному обсязі податків та зборів.
Прийняття цього регуляторного акта удосконалить здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати єдиного податку та дасть можливість поповнити бюджет Щастинської міської територіальної громади, та в подальшому, спрямувати отримані кошти від сплати податку на фінансування місцевих програм сприяння розвитку малого підприємництва, вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення її інфраструктури.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
Надходження до бюджету Щастинської міської територіальної громади чітко регулюються Бюджетним кодексом України. Земельний податок є одним з основних джерел надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади. Ставку земельного податку за земельні ділянки можна коригувати диференціюючи її розмір.
У той же час обраний спосіб досягнення встановлених цілей можна вважати раціональним з таких підстав:
- оскількивінзабезпечуєдодержанняпринципівдержавної регуляторної політики;
- досягнення цілей державного регулювання;
- забезпечує реалізацію потреб у вирішення проблем місцевого значення;
- встановлює порядок нарахування і сплати податку та розміри ставок земельного податку, який надходить до місцевого бюджету.
IV. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми і відповідні заходи
Вирішити питання встановлення розміру ставок земельного податку зі сплати за землю в Щастинській міській територіальній громаді пропонується шляхом прийняття вищевказаного розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації. Цей спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми й ґрунтується на загальнообов’язковості виконання норм розпорядження всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування.
При здійсненні регуляторної діяльності розглядаються обґрунтовані пропозиції та зауваження до проекту розпорядження, надані суб’єктами господарювання, представниками територіальної громади в установленому чинним законодавством України порядку.
Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України, документи з регуляторної діяльності оприлюднюються на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області, в мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність),з метою отримання зауважень і пропозицій у термін, визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Рівень проінформованості є досить високим, оскільки мешканці активно користуються офіційними вебсторінками Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області.
Таким чином, впровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства України як органами державної податкової служби, органами влади місцевого рівня, так і платниками земельного податку.
V. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту
Ймовірність досягнення цілей розпорядження ґрунтується на високій мотивації суб’єктів господарювання стосовно виконання вимог акту, яка полягає у:
- простоті та доступності положень розпорядження;
- простоті виконання вимог розпорядження;
- врегулювання прав і обов’язків суб’єктів господарювання, на яких поширюється дане розпорядження;
- встановлення чіткого порядку розрахунку земельного податку за земельні ділянки державної, комунальної власності або приватної власності.
Можлива шкода у разі настання очікуваних наслідків дії акту не прогнозується.
VІ. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акту
У разі запровадження запропонованого проекту розпорядження «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку по Щастинській міській територіальній громаді на 2022рік», очікується наступний результат:
1. Відповідність розмірів ставок земельного податку діючому законодавству, зокрема Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» тастатей 7, пункту 10.2 статті 10, пунктам 12.3–12.5 статті 12, статей 269–287 Податкового Кодексу України,зі змінами та доповненнями.
2. Надходження коштів до бюджету Щастинської міської територіальної громади від сплати земельного податку з метою їх подальшого спрямування на соціально-економічний розвиток населених пунктів, які увійшли до складу Щастинської міської територіальної громади та інші необхідні цілі за потребою.
3. Можливість збільшення обсягів фінансування заходів, передбачених програмою економічного та соціального розвитку Щастинської міської територіальної громади.
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
По закінченню 2021 року діючі на території Щастинської міської територіальної громади рішення про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку мають бути скасовані так як декілька нормативних актів на території однієї громади існувати не можуть. Таким чином, дане питання залишається без належного врегулювання. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році |
Прогнозовані встановлені ставки земельного податку надають підстави для збільшення надходжень до бюджету територіальної громади. Належне фінансування програми розвитку земельних відносин на території Щастинської міської територіальної громади, соціально-економічного розвитку громади та інших заходів, спрямованих на її розвиток |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави:
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністраціїспрямований на розв’язання завдання, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.
Цілями державного регулювання є встановлення ставок з плати за землю відповідно до вимог Кодексу, отримання до бюджету Щастинської міської територіальної громадипрогнозованих податкових надходжень, забезпечення виконання програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.
Індикаторами досягнення цілей регулювання та зменшення масштабів проблеми є:
- кількісні: надходження плати за землю до доходної частини бюджету, що надають можливість для забезпечення виконання соціально важливих міських програм, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. - часовий: дія регуляторного акта протягом року;
- якісний: забезпечення виконання міських цільових програм: соціальних, економічних, екологічних, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.
Цілями регуляторного акта є:
- встановлення ринково обґрунтованої ставки земельного податку;
- забезпечення соціально-економічного розвитку громади, подальшого регулювання земельних відносин, використання земельного ресурсу в інтересах територіальної громади;
- отримання фінансового ресурсу для вирішення соціально-економічних питань розвитку громади, підвищення соціальних стандартів.
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України |
Забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, реалізацію наданих повноважень щодо встановлення місцевих податків і зборів. Забезпечить відповідні надходження до бюджету територіальної громади від сплати земельного податку. Створить сприятливі фінансові можливості для реалізації завдань Програми соціально - економічного розвитку громади та розвитку земельних відносин. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Можливе зменшення сплати сум податків внаслідок правової небезпечності та відсутності прозорого механізму їх нарахування |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України |
Встановлення єдиного, прозорого порядку розрахунку та сплати земельного податку для всіх платників податків що спростить процедуру її нарахування та сплати. |
Відсутні |
VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» набуває чинності з початку наступного бюджетного періоду, тобто з 01.01.2022. У разі необхідності за підсумками відстежень та змінами у законодавстві будуть вноситись зміни до нього.
Передбачається, що власники та користувачі земельних ділянок будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого проекту розпорядження, тобто в повному обсязі та своєчасно здійснювати плату за землю.
Землекористувачі несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення зобов'язань зі сплати земельного податку у порядку й розмірах, встановлених Кодексом. Несплачена сума вважається податковим боргом і підлягає стягненню в примусовому порядку. Відповідно до статті 126 Кодексу за порушення строків сплати платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10% від погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 20% від погашеної суми податкового боргу.
Згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу після закінчення встановлених строків сплати на суму податкового боргу нараховується пеня.
Таким чином, власники та користувачі земельних ділянок зацікавлені у виконанні вимог запропонованого проекту рішення.
На дію регуляторного акту можуть негативно вплинути значні темпи інфляції та економічна криза.
VІІІ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності дії акта буде здійснюватися в терміни, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами:
- базове відстеження буде проводитися до дня набуття чинності регуляторним актом з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта;
- повторне відстеження буде проводитися за три місяці до дня закінчення визначеного строку, але не пізніше дня закінчення визначеного строку з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей.
Аналіз регуляторного акта розроблений у відповідності до статей 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами.
Начальник відділу земельних ресурсів, розвитку
аграрного сектору економіки та сільських територій
Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Олена РУСАНОВА
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
2021 м. Щастя №
Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Відповідно до Закону України «Про військово- цивільні адміністрації», Податкового Кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.», зобов’язую:
1. Встановити з 01.01.2022 на території Щастинської міської територіальної громади Щастинського району Луганської області:
1.1. ставки земельного податку згідно із додатком;
1.2. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком.
2. Вважатитакими, що втратиличинність з 01.01.2022:
2.1 розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації м.Щастя Новоайдарського району Луганської області від 20.07.2020 № 106«Про встановлення місцевих податків та зборів у м. Щастя»;
2.2 рішення Петропавлівської селищної ради від 20.05.2020 №69/4 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік»;
2.3рішення Передільської сільської ради від 10.07.2020 №59/4 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку по Передільській сільській раді на 2021 рік»;
2.3 розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації с. Трьохізбенка від 26 06.2020 № 24 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік».
3. Розпорядження набирає чинності з 01 січня 2022 року.
4. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», дане розпорядження підлягає оприлюдненню.
5. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Ставки земельного податку
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту - розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення публічного громадського обговорення, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, вдосконалення Проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», Щастинська міська військово-цивільна адміністрація Щастинського району Луганської області повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту — проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є запровадження на місцевому рівні, єдиного механізму щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податкув новоствореній Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Відділ земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської областів мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна ознайомитися у розробника регуляторного акту — у відділі земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області щодня з 8.00 до 16.00, (перерва з 13.00 до 13.45), крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, площа Міра, 9, каб.2, тел. (0642)960801.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу відділу земельних ресурсів та розвитку сільських територій.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проєкту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
Аналіз регуляторного акту розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», розроблений відповідно до частини 1 статті 1, пунктів 6, 7 частини 1 статті 4, пункту 8 частини 3 статті 6 Закону України «Про військово- цивільні адміністрації», статті 7, пункту 10.2 статті 10, пунктів 12.3–12.5 статті 12, статей 269–287 Податкового Кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017р. №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» із врахуванням даних нормативної грошової оцінки населених пунктів, які увійшли до складу Щастинської міської територіальної громади, з метою поповнення бюджету Щастинської міської територіальної громади для реалізації Програм соціально-економічного розвитку, розвитку земельних відносин на території Щастинської міської територіальної громади та ефективного використання земель комунальної власності.
Указом Президента України від 19.02.2021 № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області», який набув чинності 19.02.2021, було утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області.
Відповідно до Постанови Верховної ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» утворено Щастинський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Новоайдар) у складі територій Нижньотеплівської сільської, Новоайдарської селищної, Станично-Луганської селищної, Широківської селищної, Щастинської міської територіальних громад.
Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 717-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Луганської області», відповідно до абзацу першого пункту 71 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад.
До складу території Щастинської міської територіальної громади увійшли м.Щастя, смт.Петропавлівка, с.Войтове, с.Гєївка, с.Кряківка, с.Лобачеве, с.Лопаскине, с.Орехове-Донецьке, с.Передільське, с.Старий Айдар, с.Трьохізбенка. На даний час, згідно положень Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», розпочато реорганізацію військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області шляхом приєднання до Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області вищезазначених населених пунктів. Таким чином, вона є знов створеною адміністративно-територіальною одиницею, на території якої раніше рішення щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку не приймались
Згідно із статтею 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законними повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов’язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області зареєстровано як юридичну особу.
Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» повноваження військово-цивільних адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України ( надалі - Кодексу) та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку.
I.Визначення проблеми
Податковий кодекс України є законодавчим актом вищої юридичної сили, який регулює відносини, що виникають у процесі встановлення та скасування податків і зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Статтею 10 Податкового кодексу України (надалі - Кодекс) визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно статті 265 Кодексу, податок на нерухоме майно складається з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.
Пунктом 24 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено що встановлення місцевих податків та зборів відноситься виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад. Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідними органами місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів.
Згідно положення пунктів 6, 7 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів та прийняття рішень щодо надання відповідно до законодавства пільг зі сплати земельного податку, визначених Податковим кодексом України. Таким чином, вирішення вказаного питання належить до компетенції Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Ставка земельного податку за земельні ділянки, які розташовані на території Щастинської міської територіальної громади, встановлюються у відповідності до статей 269-287 Податкового кодексу України, відповідно до категорій цільового призначення земельних ділянок.
Базою оподаткування є:
- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;
- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Окрім того, базою оподаткування земельних ділянок нормативну грошову оцінку яких не проведено на підставі наказу № 605 від 18.12.2018 р. Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» є середня вартість одного гектара ріллі по Луганській області.
Проектом розпорядження передбачається створення комфортних умов для самостійного розрахунку розміру плати за землю платникам земельного податку, з метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі надходження до місцевого бюджету Щастинської міської територіальної громади коштів, одержаних від сплати податку за земельні ділянки, розташовані на території Щастинської міської територіальної громади.
Ухвалення розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» ,що набуде чинності з наступного бюджетного періоду – з 01 січня 2022 року, необхідне для прозорого ефективного, ринково обґрунтованого встановлення ставок плати за землю, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та за своєчасністю сплати податку на майно в частині податку за землю. Кожен податок є важливою складовою доходів бюджету Щастинської міської територіальної громади, оскільки забезпечує внесок у його наповнення. Питання наповнення бюджету міської територіальної громади, у тому числі через встановлення ставок земельного податку для платників земельного податку, є сферою загальних інтересів суб’єктів господарювання, органів місцевої влади й громади. Як наслідок, мешканці громади, у тому числі платники земельного податку, отримують упевненість у можливості виконання соціально-економічних програм, органи місцевого самоврядування виконують вимоги Податкового кодексу України в частині встановлення місцевих податків та отримання доходів бюджету з метою реалізації власних повноважень.
Основні групи (підгрупи), на які впливає проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання – прийняттям цього проекту регуляторного акта:
Громадяни |
Шляхом забезпечення умов для покращення рівня соціальної захищеності територіальної громади та здійснення прогнозованих надходжень до бюджету від сплати земельного податку, що будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо |
__ |
Держава. Органи місцевого самоврядування |
1. Шляхом виконання вимог ПКУ в частині встановлення ставок плати за землю, що забезпечить податкові надходження до бюджету, які будуть спрямовані на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. 2. Шляхом надання права органам місцевого самоврядування встановлювати розміри ставок земельного податку та пільг з плати за землю. |
__ |
Суб’єкти господарювання |
1. Шляхом прогнозування фіскального навантаження з плати за землю для суб’єктів господарювання-платників земельного податку, які мають земельні ділянки у власності або користуванні. Разом з тим, суб’єкти господарювання як члени територіальної громади розраховують на використання податкових надходжень до бюджету від плати за землю на фінансування бюджетних програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. |
__ |
Ринкові механізми не можуть бути застосовані при адмініструванні податків. Доцільним є втручання держави шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень з встановлення ставок податку на майно в частині плати за землю, як це визначено Кодексу.
Отже, встановлення ставок зі сплати за землю можливе лише шляхом ухвалення відповідного розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
IІ. Обгрунтування прийняття регуляторного акту
Згідно пункту 12.3.5 Податкового кодексу України, у разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів.
Проблемою є те, що у разі неприйняття вказаного проекту регуляторного акту, за умови відсутності раніше прийнятих органами місцевого самоврядування рішень щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку, дія яких розповсюджується на територію усієї громади, а є лише рішення сільських та селищної ради, дія яких розповсюджується лише на території колишніх адміністративно-територіальних одиниць, у громаді створиться правова невизначеність та відсутність прозорого і зрозумілого для мешканців громади та суб’єктів господарювання оподаткування, що призведе до неотримання в повному обсязі податків та зборів.
Прийняття цього регуляторного акта удосконалить здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати єдиного податку та дасть можливість поповнити бюджет Щастинської міської територіальної громади, та в подальшому, спрямувати отримані кошти від сплати податку на фінансування місцевих програм сприяння розвитку малого підприємництва, вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення її інфраструктури.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
Надходження до бюджету Щастинської міської територіальної громади чітко регулюються Бюджетним кодексом України. Земельний податок є одним з основних джерел надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади. Ставку земельного податку за земельні ділянки можна коригувати диференціюючи її розмір.
У той же час обраний спосіб досягнення встановлених цілей можна вважати раціональним з таких підстав:
- оскількивінзабезпечуєдодержанняпринципівдержавної регуляторної політики;
- досягнення цілей державного регулювання;
- забезпечує реалізацію потреб у вирішення проблем місцевого значення;
- встановлює порядок нарахування і сплати податку та розміри ставок земельного податку, який надходить до місцевого бюджету.
IV. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми і відповідні заходи
Вирішити питання встановлення розміру ставок земельного податку зі сплати за землю в Щастинській міській територіальній громаді пропонується шляхом прийняття вищевказаного розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації. Цей спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми й ґрунтується на загальнообов’язковості виконання норм розпорядження всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування.
При здійсненні регуляторної діяльності розглядаються обґрунтовані пропозиції та зауваження до проекту розпорядження, надані суб’єктами господарювання, представниками територіальної громади в установленому чинним законодавством України порядку.
Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України, документи з регуляторної діяльності оприлюднюються на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області, в мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність),з метою отримання зауважень і пропозицій у термін, визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Рівень проінформованості є досить високим, оскільки мешканці активно користуються офіційними вебсторінками Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області.
Таким чином, впровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства України як органами державної податкової служби, органами влади місцевого рівня, так і платниками земельного податку.
V. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту
Ймовірність досягнення цілей розпорядження ґрунтується на високій мотивації суб’єктів господарювання стосовно виконання вимог акту, яка полягає у:
- простоті та доступності положень розпорядження;
- простоті виконання вимог розпорядження;
- врегулювання прав і обов’язків суб’єктів господарювання, на яких поширюється дане розпорядження;
- встановлення чіткого порядку розрахунку земельного податку за земельні ділянки державної, комунальної власності або приватної власності.
Можлива шкода у разі настання очікуваних наслідків дії акту не прогнозується.
VІ. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акту
У разі запровадження запропонованого проекту розпорядження «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку по Щастинській міській територіальній громаді на 2022рік», очікується наступний результат:
1. Відповідність розмірів ставок земельного податку діючому законодавству, зокрема Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» тастатей 7, пункту 10.2 статті 10, пунктам 12.3–12.5 статті 12, статей 269–287 Податкового Кодексу України,зі змінами та доповненнями.
2. Надходження коштів до бюджету Щастинської міської територіальної громади від сплати земельного податку з метою їх подальшого спрямування на соціально-економічний розвиток населених пунктів, які увійшли до складу Щастинської міської територіальної громади та інші необхідні цілі за потребою.
3. Можливість збільшення обсягів фінансування заходів, передбачених програмою економічного та соціального розвитку Щастинської міської територіальної громади.
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
По закінченню 2021 року діючі на території Щастинської міської територіальної громади рішення про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку мають бути скасовані так як декілька нормативних актів на території однієї громади існувати не можуть. Таким чином, дане питання залишається без належного врегулювання. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році |
Прогнозовані встановлені ставки земельного податку надають підстави для збільшення надходжень до бюджету територіальної громади. Належне фінансування програми розвитку земельних відносин на території Щастинської міської територіальної громади, соціально-економічного розвитку громади та інших заходів, спрямованих на її розвиток |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави:
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністраціїспрямований на розв’язання завдання, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.
Цілями державного регулювання є встановлення ставок з плати за землю відповідно до вимог Кодексу, отримання до бюджету Щастинської міської територіальної громадипрогнозованих податкових надходжень, забезпечення виконання програм: соціальних, економічних, екологічних, розвитку підприємництва, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.
Індикаторами досягнення цілей регулювання та зменшення масштабів проблеми є:
- кількісні: надходження плати за землю до доходної частини бюджету, що надають можливість для забезпечення виконання соціально важливих міських програм, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. - часовий: дія регуляторного акта протягом року;
- якісний: забезпечення виконання міських цільових програм: соціальних, економічних, екологічних, електронного врядування, у сфері адміністративних послуг тощо, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо.
Цілями регуляторного акта є:
- встановлення ринково обґрунтованої ставки земельного податку;
- забезпечення соціально-економічного розвитку громади, подальшого регулювання земельних відносин, використання земельного ресурсу в інтересах територіальної громади;
- отримання фінансового ресурсу для вирішення соціально-економічних питань розвитку громади, підвищення соціальних стандартів.
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України |
Забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, реалізацію наданих повноважень щодо встановлення місцевих податків і зборів. Забезпечить відповідні надходження до бюджету територіальної громади від сплати земельного податку. Створить сприятливі фінансові можливості для реалізації завдань Програми соціально - економічного розвитку громади та розвитку земельних відносин. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Можливе зменшення сплати сум податків внаслідок правової небезпечності та відсутності прозорого механізму їх нарахування |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України |
Встановлення єдиного, прозорого порядку розрахунку та сплати земельного податку для всіх платників податків що спростить процедуру її нарахування та сплати. |
Відсутні |
VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» набуває чинності з початку наступного бюджетного періоду, тобто з 01.01.2022. У разі необхідності за підсумками відстежень та змінами у законодавстві будуть вноситись зміни до нього.
Передбачається, що власники та користувачі земельних ділянок будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого проекту розпорядження, тобто в повному обсязі та своєчасно здійснювати плату за землю.
Землекористувачі несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення зобов'язань зі сплати земельного податку у порядку й розмірах, встановлених Кодексом. Несплачена сума вважається податковим боргом і підлягає стягненню в примусовому порядку. Відповідно до статті 126 Кодексу за порушення строків сплати платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10% від погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 20% від погашеної суми податкового боргу.
Згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу після закінчення встановлених строків сплати на суму податкового боргу нараховується пеня.
Таким чином, власники та користувачі земельних ділянок зацікавлені у виконанні вимог запропонованого проекту рішення.
На дію регуляторного акту можуть негативно вплинути значні темпи інфляції та економічна криза.
VІІІ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності дії акта буде здійснюватися в терміни, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами:
- базове відстеження буде проводитися до дня набуття чинності регуляторним актом з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта;
- повторне відстеження буде проводитися за три місяці до дня закінчення визначеного строку, але не пізніше дня закінчення визначеного строку з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей.
Аналіз регуляторного акта розроблений у відповідності до статей 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами.
Начальник відділу земельних ресурсів, розвитку
аграрного сектору економіки та сільських територій
Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Олена РУСАНОВА
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Керуючись статтями 268.3.1, 268.5.1 та 268.5.2 Податкового кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (із змінами та доповненнями), пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» (із змінами та доповненнями), з метою упорядкування питання щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01.01.2022 року на території Щастинської міської територіальної громади туристичний збір зі ставкою у розмірі 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення:
а) у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах;
б) у житлових будинках, прибудовах до житлового будинку, квартирах, котеджах, кімнатах, садових будинка, дачних будинках, будь-яких інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
2. Справляння збору здійснюється податковими агентами:
а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 Податкового кодексу України, фізичними особами-підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 1 цього Розпорядження;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» пункту 1 цього розпорядження, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами, які уповноважуються Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією справляти збір на умовах договору, укладеного з керівником.
3. Платники збору, особливості справляння збору, податковий (звітний) період, порядок сплати збору та інші елементи податку визначаються у відповідності до статті 268 Податкового Кодексу України.
4. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
I. Визначення проблеми
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади ставок туристичного збору.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок.
Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Враховуючи вимоги статті 12.3.4. Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 01 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). Тобто для встановлення місцевого туристичного збору, з урахуванням змін ст.268 Податкового Кодексу, з 2021 року необхідно проведення регуляторної процедури.
Крім цього, варто зазначити, що 19.02.2021 року Указом Президента України № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області»було створено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської областішляхом приєднання військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення туристичного збору із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
|
Громадяни |
V |
|
|
Держава |
V |
|
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
|
у тому числі суб'єкти малого підприємництва* |
V |
|
|
Відповідно до чинного законодавства повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування. Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення туристичного збору не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів.
II. Цілі державного регулювання
Метою регуляторного акта є встановлення ставки туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади з 01.01.2022 року відповідно до вимог Кодексу. Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» спрямований на розв’язання завдань, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу. Цілями державного регулювання є встановлення ставки збору на території Щастинської міської територіальної громади з 01.01.2022 відповідно до вимог Кодексу.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Ця альтернатива не може бути прийнятою для органів місцевого самоврядування, оскільки буде не дотримана вимога до п.12.4.1. ст.12 Податкового кодексу України |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Дотримання вимог податкового законодавства. Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Врегулювання правовідносин суб’єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння збору |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Ухвалення нормативного акта органу місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків і зборів відповідно до вимог Кодексу та рекомендацій. |
Витрати часу, для фіскальних органів на адміністрування збору. |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Надходження до бюджету міста від сплати туристичного збору, можливо спрямувати на вирішення потреб громади. |
Не справляє вплив на жителів громади, оскільки вони не є платниками збору |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
0 |
0 |
3 |
0 |
3 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
0 |
0 |
100 |
0 |
100 |
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Звітність по нарахуванню та сплаті туристичного збору не подається до контролюючого органу |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Створення прозорого механізму врегулювання ставки туристичного збору в рамках вимог Податкового кодексу України |
Витрати часу для платників податку на оформлення документів для адміністрування податку |
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
1 |
Згідно підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України туристичний збір як такий, що є обов’язковим для встановлення органами місцевого самоврядування, не буде справлятись |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
4 |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить дотримання вимог податкового законодавства. Необхідність прийняття регуляторного акта зумовлена наявністю на території громади суб’єкта господарської діяльності, котрий займається готельним бізнесом |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
Звітність по нарахуванню та сплаті туристичного збору не подається до контролюючого органу. Особи, які будуть отримувати послуги з тимчасового проживання на території громади, не будуть сплачувати туристичний збір |
– |
Дана альтернатива суперечить вимогам ПКУ |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Врегулювання правовідносин суб’єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння збору |
Витрати часу матеріальних ресурсів для фіскальних органів на адміністрування збору |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить дотримання вимог податкового законодавства |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта |
У зазначеної альтернативи відсутні переваги, оскільки регулювання не діє, законодавчі вимоги не виконуються |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта |
Найбільш прийнятна альтернатива, оскільки забезпечується найвищий рівень надходжень до бюджету громади |
Зміни у Податковому кодексі України, зменшення кількості платників збору. |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
1. Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» разом з АРВ з метою отримання пропозицій та зауважень;
2. Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
3. Встановлення туристичного збору;
4. Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб`єктів господарської діяльності не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків і зборів, не змінюючи порядок її обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза, значні темпи інфляції, різке зростання тарифів на енергоносії та продукти харчування при незмінному розмірі мінімальної заробітної плати. Ці фактори впливають на рівень платоспроможності населення та призводять до закриття підприємницької діяльності.
Позитивно на дію цього регуляторного акта може вплинути економічна стабільність в країні та підвищення темпів росту ВВП. Легалізація малого підприємництва сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Упровадження та виконання вимог проекту рішення не потребує забезпечення ресурсами, скільки збір не є новим.
Згідно вимог чинного законодавства строк дії запропонованого регуляторного акта необмежений. Зміни регуляторного акту можливі у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники:
кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість платників туристичного збору), (осіб);
загальні надходження до бюджету міста коштів від сплати туристичного збору, (тис. грн.);
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта, %.
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта.
Начальник юридичного відділу Володимир ШВИДУНОВ
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
«Про встановлення транспортного податку
на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
Керуючись статтею 267 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01 січня 2022 року транспортний податок на території Щастинської міської територіальної громади.
2. Платники податку визначаються пунктом 267.1 статті 267 Податкового кодексу України.
3. Об'єкт оподаткування визначається відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
4. База оподаткування визначається пунктом 267.3 статті 267 Податкового кодексу України.
5. Ставка податку визначається відповідно до пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України.
6. Податковий період встановлюється відповідно до пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України.
7. Порядок обчислення податку, строк та порядок сплати податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначається відповідно до пунктів 267.6, 267.7, 267.8 статті 267 Податкового кодексу України.
8. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
9. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
І. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» підготовлено відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 зі змінами.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів, з них транспортний податок - обов'язковий до установлення. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють місцеві податки і збори.
Згідно зі ст.4.1.6 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади транспортного податку.
Для встановлення транспортного податку з 01.01.2022 року необхідно провести регуляторну процедуру. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення транспортного податку, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку. Важливість проблеми при затвердженні транспортного податку полягає в тому, щоб поповнити місцевий бюджет та спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем територіальної громади.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
V |
|
Держава |
V |
|
Суб'єкти господарювання |
V |
|
у тому числі суб'єкти малого підприємства |
V |
|
Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення транспортного податку не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів.
ІІ. Цілі державного регулювання
Проект регуляторного акта спрямований на розв’язання проблеми, визначеної в попередньому розділі в цілому, основними цілями його прийняття є:
виконання вимог чинного законодавства;
врегулювання правових відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією та суб’єктами оподаткування в процесі нарахування та сплати транспортного податку;
забезпечення надходження до місцевого бюджету для виконання програм соціально – економічного розвитку Щастинської міської територіальної громади.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей.
- Визначення альтернативних способів.
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Відмова від введення вдію запропонованого регуляторного акта |
Потенційні платники податків залишаться без нормативного акта, що регулюватиме відносини між ними та Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією. Відповідно до статті 10 ПКУ місцеві ради обов’язково встановлюють податок на майно (в частині транспортного податку). Згідно підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України транспортний податок буде справлятись виходячи з норм Кодексу у фіксованому розмірі - 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування. Обсяг надходжень до місцевого бюджету не зміниться, проте порушаться вимоги Податкового кодексу України в частині обов’язкового встановлення транспортного податку. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського раойну Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
|
Дотримання вимог податкового законодавства. Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Врегулювання правовідносин суб'єкта господарювання і контролюючих органів у процесі справляння податку. |
- Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
відсутні
|
відсутні |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм. |
З боку органів місцевого самоврядування: витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
Для громадян – власників транспортних засобів – сплата транспортного податку у сумі 25000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Альтернатива 2 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
Для громадян – власників транспортних засобів – сплата транспортного податку у сумі 25000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
**Витрати на сплату транспортного податку не зміняться. Суб’єкти господарювання – платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок за незмінною ставкою 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування |
Альтернатива 2 |
Вирішення соціальних проблем за рахунок зростання доходної частини місцевого бюджету |
**Витрати на сплату транспортного податку не зміняться. Суб’єкти господарювання – платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок за незмінною ставкою 25 000 грн. за один об’єкт оподаткування |
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей.
Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності досягнення цілей під час вирішення проблеми |
Бал результативності за 4 бальною системою |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 |
Дана альтернатива є неприйнятою у зв'язку з тим, що не буде досягнуто цілей правового регулювання. |
Альтернатива 2 |
4 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
відсутні |
відсутні |
Дана альтернатива суперечить вимогам ПКУ |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм. |
З боку органів місцевого самоврядування: витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв'язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Забезпечення дотримання вимог податкового законодавства. |
Додаткового фінансування, введення в дію запропонованого регуляторного акта не потребує з бюджету, оскільки здійснюватиметься в межах повноважень відповідних органів, але потребує часових витрат платників збору, у тому числі суб’єктів господарювання, які підлягатимуть оподаткуванню, на розрахунок транспортного податку, ведення обліку та надання податкової звітності.
У результаті досягнення визначених цілей буде отримано загальний позитивний ефект від запровадження даного регуляторного акта.
На даний час немає об’єктивних обставин, які б перешкоджали впровадженню та виконанню вимог цього регуляторного акта органами влади, фізичними і юридичними особами, запровадження регуляторного акта не передбачає заподіяння шкоди у наслідку його дії.
- Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання пропозицій та зауважень;
Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
Встановлення транспортного податку;
Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
- Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків і зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
- Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:
кількість платників податку в розрізі юридичних та фізичних осіб, осіб;
розмір надходжень транспортного податку до місцевого бюджету, грн.;
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта,%.
- Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде здійснюватись до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом. Періодичне відстеження результативності здійснюється раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження. З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом. Інформація по обліку платників податку знаходиться у ГУ ДПС в Луганській області.
Начальник юридичного відділу Володимир ШВИДУНОВ
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Керуючись статтями 265, 266 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питання щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01 січня 2022 року на території Щастинської міської територіальної громадиставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток).
2. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та перелік пільг для фізичних і юридичних осіб, наданих за розпорядження керівника Щастинської міськоїї військово-цивільної адміністрації починаючи з 01.01.2022
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядженнякерівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади ставок та надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, поповнити бюджет громади, що збільшить можливості Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спрямовувати отримані кошти від сплати податку на фінансування місцевих цільових програм, на вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення інфраструктури громади.
Крім цього, варто зазначити, що враховуючи Указ Президента України від 19.02.2021 року № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
|
Зметою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України та недопущення суперечливих ситуацій, а також з метою вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів в межах Щастинської міської територіальної громади, пропонується прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», так як проблема встановлення ставок не може бути розв’язана ринковими механізмами.
- Цілі державного регулювання
Проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спрямований на розв’язання основних цілей:
становити доцільні і обґрунтовані розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання;
вирівняти надходження від сплати податку від юридичних та фізичних осіб; забезпечити додаткові надходження до бюджету громади, з метою забезпечення фінансування цільових програм;
виконання вимог чинного законодавства.
- Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
- Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Така альтернатива є неприйнятною. Відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, не прийняття рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів. Це погіршить надходження доходів до бюджету громади. Крім того, Щастинська міська територіальна громада - є новоствореною адміністративно- територіальною одиницею. Отже, є необхідність встановлення ставок податку на майно, відмінне від земельної ділянки із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Прийняття даного акту забезпечить досягнення встановлених цілей, встановлення чітких та прозорих механізмів справляння та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території новоствореної селищної громади та відповідне наповнення місцевого бюджету. Забезпечить фінансову основу самостійності тимчасового органу державної влади. |
3.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів міської територіальної громади
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Не передбачені |
Відсутні |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, забезпечить відповідні надходження до місцевого бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не менші за надходження в 2021 році; створить сприятливі фінансові можливості влади для вирішення нагальних проблем територіальної громади; вдосконалить відносини між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, органом фіскальної служби та суб’єктами господарювання пов’язаних зі справлянням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. |
Витрати пов’язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності даного регуляторного акта та процедур з його публікування |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
|
4. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Оцінка ступеня досягнення цілей визначається за чотирибальною системою, де:
- - цілі прийняття проекту регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде).
З - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
- - цілі прийняття проекту регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні її аспекти залишаться невирішеними);
1 - цілі прийняття проекту регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за 4-х бальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
1 |
Така альтернатива є неприйнятною, оскільки відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, не прийняття рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів. Тож зменшяться загальні надходження до бюджету громади, а це не дозволить профінансувати в повному обсязі програми соціального та економічного розвитку. Залишаться неврегульовані відносини між платниками та місцевим органом влади з причини створення Щастинської міської територіальної громади до складу якої увійшли чотири адміністративні одиниці, якими було прийнято окремі рішення з різними ставками податку. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
3 |
Цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, установлюються з повним |
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за 4-х бальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
|
|
дотриманням вимог Кодексу диференційовано залежно від типів таких об'єктів нерухомості. Надасть можливість використання єдиних ставок по всій території новоствореної територіальної громади. Таким чином, прийняттям вказаного рішення буде досягнуто баланс інтересів громади і платників податку. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. |
Платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок на рівні ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України. Зменшення надходжень до місцевого бюджету. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально-економічного розвитку. Використання ставок згідно прийнятих раніше рішень неможливе для новоствореної територіальної громади. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Економічний і соціальний розвиток громади. |
Платники податку будуть платити податок за ставками згідно розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації. |
Дана альтернатива дає змогу максимально досягти поставлених цілей державного регулювання: наповнити бюджет територіальної громади, своєчасно фінансувати бюджетну сферу, реалізувати місцеві програми, які спрямовані на покращення рівня життя. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. |
Платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок на рівні ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України. Зменшення надходжень до місцевого бюджету. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально-економічного розвитку. Використання ставок згідно прийнятих раніше рішень неможливе для новоствореної територіальної громади. |
|
|
|
досягнути балансу інтересів органів місцевого самоврядування, громади і платників податків. |
Рейтинг результативності |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Не обрана. Дана альтернатива не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання. Спричинить втрати доходної частини бюджету. |
Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України у запропонованому вигляді |
Для досягнення встановлених цілей перевага була надана цій альтернативі. До місцевого бюджету надійдуть додаткові кошти від сплати даного податку, а податкове навантаження для платників не буде надмірним. Таким чином, прийняттям вказаного розпорядження буде досягнуто балансу інтересів місцевої влади і платників податку. |
Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин. |
Позитивним наслідком прийняття проекту розпорядження є отримання надходжень до бюджету територіальної громади.
Додаткового фінансування з бюджету введення в дію запропонованого регуляторного акта не потребує, оскільки здійснюватиметься в межах повноважень відповідних органів, але потребує часових витрат суб’єктів господарювання, які мають у власності об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які підлягатимуть оподаткуванню, на розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ведення обліку та надання податкової звітності. Сплату податку можна вважати витратою для власників престижних котеджів та громадян, які мають у власності декілька помешкань і використовують їх з комерційною метою, але територіальна громада в цілому буде мати можливість покращити інфраструктуру за рахунок надходжень від податку на нерухоме майно.
Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 - встановлення економічно - обґрунтованих місцевих податків та зборів, що є посильними для платників податків, та забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування – Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
5. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
- Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», з метою отримання зауважень та пропозицій.
- Аналіз та моніторинг діючих ставок оподаткування по Щастинській міській територіальній громаді у 2021-2022 році.
- Отримання пропозицій щодо встановлення ставок і пільг оподаткування.
- Встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
6. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків ізборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
7. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог нового регуляторного акта забезпечить надходження до бюджету громади коштів для виконання заходів, передбачених програмами громади.
8. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта, а також розміру коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акту.
Начальник юридичного відділу Володимир ШВИДУНОВ
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення збору за місця для паркування
транспортних засобівна території
Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Керуючись статтею 2681 Податкового кодексу України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питання щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1. Встановити з 01 січня 2022 року на території Щастинської міської територіальної громади збір за місця для паркування транспортних засобів.
2.Затвердити Положення про збірза місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік (Додаток).
3. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
Додаток
до розпорядження керівника
Щастинської міської
військово-цивільної адміністрації
від____________ №_____
П О Л О Ж Е Н Н Я
про збір за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
1.ПЛАТНИКИ ЗБОРУ
1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджуються розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації про встановлення збору.
2. ОБ'ЄКТ ОПОДАТКУВАННЯ
2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з розпорядженням керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
3. БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ
3.1.Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.
4. СТАВКИ ЗБОРУ
4.1. Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
5.ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ЗБОРУ ТА СТРОКИ СПЛАТИ ЗБОРУ
5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
- Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.
6. ПОДАТКОВИЙ ПЕРІОД
6.1. Базовий податковий ( звітний період ) дорівнюється календарному кварталу.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
І. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» підготовлено відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території новоствореної Щастинської міської територіальної громади збору за місця для паркування транспортних засобів.
Для встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів з 01.01.2022 року необхідно провести регуляторну процедуру. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати збору. Важливість проблеми при затвердженні збору за місця для паркування транспортних засобів полягає в тому, щоб поповнити місцевий бюджет та спрямувати отримані кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем Щастинської міської територіальної громади.
Впровадження єдиної політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю в галузі паркування транспортних засобів дасть змогу забезпечити належний благоустрій вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
V |
|
Держава |
V |
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
у тому числі суб'єкти малого підприємства |
V |
|
Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів.
ІІ. Цілі державного регулювання
Цілі державного регулювання:
встановлення обґрунтованих розмірів ставок збору за місця для паркування транспортних засобів;
забезпечення надходжень до бюджету Щастинської міської територіальної громади;
виконання програм соціального та економічного розвитку громади, проведення благоустрою населених пунктів громади, вирішення всіх проблем суб’єктів паркувального процесу (паркувальника, водія автомобіля, громади);
забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України щодо встановлення місцевих податків і зборів;
забезпечення відкритості процедури, прозорості дій органу місцевого самоврядування.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
-
Визначення альтернативних способів досягнення цілей.
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1 Не прийняття запропонованого регуляторного акту «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» |
Альтернатива є неприпустимою, вона не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки унеможливлює легальну діяльність фізичних та юридичних осіб із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. |
Альтернатива 2 Прийняття регуляторного акту – розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» |
Безумовність обраного виду правового регулювання ґрунтується на імперативності (загальнообов'язковості) прийняття рішень про місцеві податки та збори Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, в особі її керівника. Забезпечення відповідних надходжень до бюджету територіальної громади, виконання програм соціального та економічного розвитку. Згідно з проектом розпорядження ставка збору за місця для паркування транспортних засобів становитиме 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі, що суттєво менше граничної ставки, позначеної законодавством. Це дозволить підняти привабливість даного виду діяльності для підприємців. |
Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
відсутні
|
відсутні |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; реалізація повноважень, наданих органам місцевого самоврядування. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Оплата за паркування транспортних засобів, виходячи з мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Альтернатива 2 |
Забезпечення належного благоустрію й вулично-дорожньої мережі, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв, впровадження культури паркування. |
Витрати на оплату громадян-водіїв за місце для паркування транспортних засобів, з врахуванням розміру ставки збору 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
Визначення кількості суб’єктів господарювання, що підпадають під регулювання. На момент підготовки аналізу регуляторного впливу до проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», визначених суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у сфері паркування транспортних засобів: 0 (одиниць).
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1 |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Альтернатива 2 |
Прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади. Впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг. Вдосконалення відносин між Щастинською міською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Додаткових витрат на запровадження регуляторного акта для суб'єктів малого підприємництва не має.
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Здійснити вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності досягнення цілей під час вирішення проблеми |
Бал результативності за 4 бальною системою |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1 |
1 |
Дана альтернатива є неприйнятою у зв'язку з тим, що не буде досягнуто цілей правового регулювання. |
Альтернатива 2 |
4 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинською міської територіальної громади, платників збору (господарювання) та громадян. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1 |
Зменшення плати за паркування транспортних засобів, внаслідок прийняття при її розрахунку мінімального розміру ставки збору за місце для паркування транспортних засобів відповідно до ПКУ. |
Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів із застосуванням мінімального розміру у відповідності до ПКУ |
Дана альтернатива не відповідає вимогам чинного законодавства України. Зменшення надходжень до бюджету громади. Невиконання програм економічного та соціального розвитку громади. |
Альтернатива 2 |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; вдосконалення відносин між Щастинською військово-цивільною адміністрацією, фіскальними органами, суб'єктами господарювання, пов'язаних зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів. |
Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту, проведення відстежень результативності та оприлюднення регуляторного акта. Сплата збору за місця для паркування транспортних засобів відповідно до запропонованого розміру ставки збору за місця для паркування транспортних засобів (0,075 відсотка мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр площі) |
Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; досягнення балансу інтересів Щастинської міської територіальної громади, платників збору (суб'єктів господарювання) та громадян. |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1 |
Не вирішує поставлену проблему. Альтернатива не є прийнятною, оскільки чинним законодавством на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок із встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів. Втрати дохідної частини бюджету Щастинської міської територіальної громади, невиконання в повній мірі місцевих програм громади. Не досягається баланс інтересів Щастинської міської військово-цивільної адміністрації, платників збору (суб'єктів підприємництва) та громадян. |
Мінімальний ( зміни чинного законодавства) |
Альтернатива 2 |
Перевага обраної альтернативи - вирішення всіх проблем та поставлених цілей. Дотримання вимог податкового законодавства; забезпечення досягнення цілей державного регулювання; надходження до місцевого бюджету; реалізація місцевих програм; прозорість механізму встановлення, нарахування місцевих податків і зборів на території громади; впорядкований процес паркування автомобілів на платних паркувальних зонах. Забезпечення захисту прав надавачів паркувальних послуг; досягнення балансу інтересів держави, громадян, суб'єктів господарювання. |
Мінімальний (зміни чинного законодавства) |
Таким чином, для реалізації обрано Альтернативу 2 - встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік, що завдяки низький ставці збору буде посильним для платників збору, та забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету для реалізації місцевих програм.
- Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Оприлюднення проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» разом з аналізом регуляторного впливу з метою отримання пропозицій та зауважень;
отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів;
проведення заходів з відстеження результативності прийнятого розпорядження.
- Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.
Додаткові витрати на запровадження державного регулювання для адміністрування збору за місця для паркування транспортних засобів, яке здійснює ГУ ДПС в Луганській області: відсутні.
- Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Передбачається не обмежувати строк дії запропонованого регуляторного акта, у разі необхідності за підсумками відстежень результативності, або при змінах чинного законодавства, будуть вноситися зміни до нього.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:
кількість платників податку, осіб;
розмір надходжень збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевого бюджету, грн.;
час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами,
пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб.;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта, %.
IX.Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акта. Базове відстеження результативності буде здійснюватися до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом. Періодичне відстеження результативності здійснюється раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження. З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом з можливим проведенням соціологічного опитування. Інформація по обліку платників збору за місця для паркування транспортних засобів знаходиться у ГУ ДПС в Луганській області.
Начальник юридичного відділу Володимир ШВИДУНОВ
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЩАСТИНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЩАСТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
КЕРІВНИКА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
______________ м. Щастя №_____
Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік
Керуючись пунктом 21 статті 10 та пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, пунктом 19 статті 64 Бюджетного Кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з метою упорядкування питань щодо сплати податків на території Щастинської міської територіальної громади, враховуючи розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2021 № 59-к «Про призначення Дунця О.Є.»,зобов’язую:
1.Встановити з 01 січня 2022 року на території Щастинської міської територіальної громади фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з розрахунку на календарний місяць:
1.1. Для платників першої групи – фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (Додаток 1).
1.2. Для платників другої групи - фізичних осіб-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (Додаток 2).
2. Здійснити необхідні заходи, пов’язані з виданням даного розпорядження, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник
військово-цивільної адміністрації Олександр ДУНЕЦЬ
ПОСИЛАННЯ:
Ставки єдиного податку для платників єдиного податку першої групи
Ставки єдиного податку для платників єдиного податку другої групи
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік»
I. Визначення проблеми
Пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань.
Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно зі статтею 12 Податкового кодексу України міські ради встановлюють місцеві податки і збори.
Враховуючи положення Податкового кодексу України та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», виникає необхідність встановлення на території Щастинської міської територіальної громади ставок єдиного податку.
Проблемою є те, що в разі не встановлення керівником Щастинської міської військово-цивільної адміністрації ставок місцевих податків, будуть застосовуватися мінімальні ставки податку, визначені в Податковому кодексі України, при цьому не будуть враховані інтереси громади по встановленню таких ставок. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати єдиного податку, поповнити бюджет громади, що надасть змогу спрямувати отримані кошти на фінансування місцевих програм, сприяння розвитку малого підприємництва, на вирішення соціальних проблем Щастинської міської територіальної громади та покращення інфраструктури громади.
Крім цього, варто зазначити, що 19.02.2021 року Указом Президента України № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області»було створено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області, отже, є необхідність встановлення ставок єдиного податку із врахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць, що приєдналися.
Основні групи, на які зазначена проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
|
Громадяни |
V |
|
|
Держава |
V |
|
|
Суб'єкти господарювання, |
V |
|
|
у тому числі суб'єкти малого підприємництва* |
V |
|
|
З метою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України та недопущення суперечливих ситуацій, а також з метою вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів в межах Щастинської міської територіальної громади, пропонується прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», так як проблема встановлення ставок не може бути розв’язана ринковими механізмами.
II. Цілі державного регулювання
Проект розпорядження розроблено з ціллю:
Виконання вимог чинного законодавства.
Врегулювання правовідносин між Щастинською міською військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області та суб’єктами господарювання в процесі нарахування та сплати єдиного податку.
Встановлення ставок єдиного податку, які б дозволили забезпечити сталі надходження до бюджету громади для виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади та міських цільових програм, сприяння розвитку малого підприємництва.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
По закінченню 2021 року діючі на території Щастинської міської територіальної громади рішення про встановлення ставок єдиного податку мають бути скасовані так як два нормативні акти на території однієї громади існувати не можуть. Суб’єкти господарювання залишаться без нормативного акту. Відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України єдиний податок буде справлятись виходячи з норм Податкового Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, що на половину зменшить надходження до місцевого бюджету у 2022 році. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Забезпечення досягнення цілей державного регулювання. Сталі надходження до бюджету громади без погіршення умов для розвитку мікробізнесу. Належне фінансування програм соціального та економічного розвитку громади та міських цільових програм сприяння розвитку малого підприємництва. |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Опис вигід та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб'єктів господарювання.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Відсутні |
У разі не прийняття проекту розпорядження, відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України, єдиний податок буде справлятись за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету громади. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп. |
Забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України, реалізацію наданих повноважень щодо встановлення місцевих податків і зборів. Забезпечить відповідні надходження до бюджету територіальної громади від сплати єдиного податку. Створить сприятливі фінансові можливості для реалізації завдань Програм соціального та економічного розвитку громади. Забезпечення планування та прогнозування надходжень від єдиного податку при формуванні бюджету. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Можливе незначне зменшення споживчих цін |
Відсутні |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Виділення коштів з міського бюджету громади на програму соціально-економічного розвитку громади та міських цільових програм, сприяння розвитку малого підприємництва. |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
0 |
0 |
0 |
0 |
630 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
0 |
0 |
0 |
0 |
100 |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Суб’єкти господарювання - платники податку у 2022 році будуть сплачувати податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. |
Втрати частини надходжень до бюджету громади вплине на погіршення фінансування об’єктів інфраструктури громади. Також залишаться неврегульовані відносини між суб’єктами господарювання та місцевим органом влади |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Суб'єкти господарювання будуть сплачувати податок за ставками згідно з розпорядження керівника Щастинської міської ВЦА. |
Прийняття регуляторного акта в першу чергу відповідатиме нормам Податкового кодексу України, дозволить створити справедливі умови сплати податку для суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, крім того надходження коштів до бюджету громади сприятиме збільшенню видатків на утримання інфраструктури громади. |
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
1 |
Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
4 |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Належне фінансування програм соціально-економічного розвитку громади. |
Суб'єкти господарювання І-ІІ груп будуть сплачувати податок за ставками згідно розпорядження керівника Щастинської міської ВЦА без погіршення умов для розвитку мікробізнесу. |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Для держави і громадян вигоди відсутні. Суб’єкти господарювання не будуть сплачувати єдиний податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. |
Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні по єдиному податку. |
Ця альтернатива є неприйнятною, так як нормативні акти місцевого самоврядування повинні відповідати чинному законодавству. Громада не отримає належного фінансування Програми соціально- економічного розвитку. |
Прийняття регуляторного акта відповідно до Податкового кодексу України з діючими у 2022 році ставками для платників єдиного податку І-ІІ груп |
Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей. |
Зміни у Податковому Зміни у Податковому кодексі України, зниження платоспроможності платників податків, зменшення кількості суб’єктів господарювання. |
Не прийняття регуляторного акта (залишення існуючої на даний момент ситуації без змін) |
Дана альтернатива не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання. Податок справляється за ставками єдиного податку, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Наслідком є недоотримання надходжень до бюджету коштів на прогнозному рівні по єдиному податку. |
Х |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми
Механізмом розв’язання вказаної вище проблеми є прийняття розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» відповідно до вимог чинного законодавства. Організаційні заходи для впровадження регулювання - розробка проекту регуляторного акта «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» та обговорення його з дотримання принципів державної регуляторної політики, а саме:
- опублікування у мережі Інтернет з метою отримання зауважень та пропозицій щодо ставок єдиного податку;
- розгляд винесених з боку суб’єктів підприємницької діяльності пропозицій та зауважень;
- направлення до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики;
- отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;
- розгляд проекту регуляторного акта «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» на засіданні постійної комісії з питань реалізації регуляторної політики на території Щастинської міської територіальної громади;
- оприлюднення даного регуляторного акта у засобах масової інформації;
- здійснення моніторингу надходжень до місцевого бюджету коштів від цього податку.
Таким чином, впровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства як органами фіскальної служби, органами місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання (фізичними особами-підприємцями), які сплачують єдиний податок у порядку та на умовах, визначених Кодексом і цим розпорядженням, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно встановлювати ставки місцевих податків і зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза, значні темпи інфляції, різке зростання тарифів на енергоносії та продукти харчування при незмінному розмірі мінімальної заробітної плати. Ці фактори впливають на рівень платоспроможності населення та призводять до закриття підприємницької діяльності.
Позитивно на дію цього регуляторного акта може вплинути економічна стабільність в країні та підвищення темпів росту ВВП. Легалізація малого підприємництва сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території Щастинської міської територіальної громади та має термін дії один рік. У разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні показники:
Назва показника |
2020 рік |
2021 (план) рік |
Надходження до місцевого бюджету єдиного податку від платників І-ІІ груп (тис. грн) |
4905,7 |
5066,22 |
Кількість платників єдиного податку І-ІІ груп, чол. |
296 |
296 |
Витрати суб’єктів господарювання на адміністративні процедури щодо виконання регулювання та звітування (тис. грн) |
- |
- |
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта |
Проект розпорядження оприлюднюється на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulatorydocs/rozporyadzhennya-shchasti... Один екземпляр надається до місцевого органу Державної податкової служби України. |
IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу, відстеження буде проводитись за допомогою статистичного методу та шляхом опитування.
У рамках зазначених методів відстеження буде проведено аналіз звітності про виконання дохідної частини бюджету в частині інформації щодо розміру надходжень до бюджету громади, кількості осіб, на яких поширюватиметься дія акта, а також розміру коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акту.
Начальник юридичного відділу Володимир ШВИДУНОВ
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту —розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення туристичного збору на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення туристичного зборуна території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок туристичного збору в Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, каб.1, тел. (0642) 96-07-44.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — проект розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністраціїЩастинського району Луганської області «Про встановлення ставок єдиного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок єдиного податку в Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, каб.1, тел. (0642) 96-07-44.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проєкту регуляторного акту —розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є:
— впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, каб.1, тел. (0642) 96-07-44.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення транспортного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення транспортного податкуна території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок зі сплати транспортного податку в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, каб.1, тел. (0642) 96-07-44.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу Щастинської міської військово-цивільної адміністрації за вищевказаними адресами.
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту — розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації
Щастинського району Луганської області
«Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою публічного громадського обговорення, вдосконалення проекту розпорядження, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, Щастинська міська військово-цивільна адміністрація повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта — проект розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є впорядкування єдиного механізму щодо встановлення ставок зі сплати збору за місця для паркування транспортних засобів в Щастинській міській територіальній громаді
Головний розробник проекту розпорядження: Юридичний відділ Щастинської міської військово-цивільної адміністрації.
Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області в мережі Інтернет http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна також ознайомитися у розробника регуляторного акту — в юридичному відділі Щастинської міської військово-цивільної адміністрації щодня з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.45, крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, пл. Міра, 9, каб.1, тел. (0642) 96-07-44.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта за вищевказаними адресами.
04.06.2021
Повідомлення
про оприлюднення проекту регуляторного акту - розпорядження
керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області
«Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік».
Відповідно до ст.9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення публічного громадського обговорення, врахування інтересів суб’єктів господарювання та громадськості, вдосконалення Проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік», Щастинська міська військово-цивільна адміністрація Щастинського району Луганської області повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту — проекту розпорядження керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку на території Щастинської міської територіальної громади на 2022 рік» і аналіз його регуляторного впливу.
Основною метою прийняття регуляторного акту є запровадження на місцевому рівні, єдиного механізму щодо встановлення ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податкув новоствореній Щастинській міській територіальній громаді.
Головний розробник проекту розпорядження: Відділ земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області. Проект розпорядження розміщений на офіційній сторінці Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської областів мережі Інтернет за адресою: http://www.schastye-rada.gov.ua/regulyatorna-d-yaln-st(в розділі Регуляторна діяльність).
З повним текстом проекту розпорядження та аналізу його регуляторного впливу можна ознайомитися у розробника регуляторного акту — у відділі земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Щастинського району Луганської області щодня з 8.00 до 16.00, (перерва з 13.00 до 13.45), крім суботи та неділі, за адресою: 91480, м. Щастя, площа Міра, 9, каб.2, тел. (0642)960801.
Електронна адреса: 43982093@mail.gov.ua
Просимо всіх зацікавлених осіб, пропозиції та зауваження до зазначеного документу направляти в письмовому або електронному вигляді протягом 30 днів з моменту опублікування проекту регуляторного акта на адресу відділу земельних ресурсів та розвитку сільських територій.