ПОВІДОМЛЕННЯ про подачу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік

2021-01-08
ПОВІДОМЛЕННЯ про подачу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік  

Військово-цивільна адміністрація міста Щастя Новоайдарського району Луганської  області інформує, що з 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр) щорічних електронних декларацій за 2020 рік, який триватиме до 31 березня 2021 року.

 

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII(із змінами та доповненнями) (надалі – Закон):

1. Особи, зазначені у пункті 1підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

2. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

3. Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, та особа, зазначена у пункті 4 (крім осіб, які балотуються кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів) частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає таку декларацію впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови.

Особи, зазначені у підпункті "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, подають в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у разі входження до складу конкурсної або дисциплінарної комісії, утвореної відповідно до законів України "Про державну службу""Про службу в органах місцевого самоврядування", цього та інших законів України, Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", - протягом десяти календарних днів після входження (включення, залучення, обрання, призначення) до складу відповідної комісії, Громадської ради доброчесності.

4. Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

5. Дія розділу VII цього Закону не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, охорони здоров’я (крім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня), освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників), науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук відповідно, керівників науково-дослідних інститутів та інших наукових установ), культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання, військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу, крім військовослужбовців, які проходять військову службу у військових комісаріатах.

Суб’єкти декларування, які не мали можливості до 1 квітня за місцем військової служби, роботи подати декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у зв’язку з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, направленням до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу, виконанням інших завдань в інтересах національної безпеки і оборони, подають таку декларацію за звітний рік протягом 90 календарних днів із дня прибуття до місця проходження військової служби, роботи чи дня закінчення проходження військової служби, визначеного частиною другою статті 24 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

Особи, визначені абзацом другим частини п’ятої цієї статті, звільняються від обов’язку подання декларації, за умови неперебування на інших посадах, визначених у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону.

6. Дія розділу VII цього Закону не поширюється на іноземців-нерезидентів, які входять як незалежні члени до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства, державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

 

Відповідно до статті 52Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII:

1. У разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

4. У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Положення частини четвертої цієї статті застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 51-3 цього Закону.

5. Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються Національним агентством.

 

З метою підвищення обізнаності про права та обов’язки суб’єктів декларування, на інформаційному ресурсі Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство) під назвою «БАЗА ЗНАНЬ — інформаційний ресурс для легкого пошуку роз'яснень» в розділі «Декларування», яке доступне за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ розміщені офіційні роз’яснення Національного агентства щодо подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В зв’язку з прийняттям Конституційним Судом України Рішення № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року, яким визнані такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними) окремі положення Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ «Про запобігання корупції», рекомендуємо слідкувати за актуальними роз’ясненнями Національного агентства за посиланням наведеним вище.

 

            Якщо вам потрібна технічна допомога у роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Єдиним державним реєстром осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, зверніться до НАЗК:

За номером +38(044)200-06-94;

На e-mail: support@nazk.gov.ua (тільки для технічних питань).

Графік роботи технічної допомоги: понеділок – п’ятниця, з 9.00 до 18.00.

 

У разі виявлення порушення суб’єкт декларування може бути притягнутий до відповідальності. 

Якщо у вас виникають питання щодо заповнення декларації, ви можете скористатися такими сервісами:

Контакт-центр НАЗК для отримання консультації: +38 (044) 200-06-94 (працює з 9:00 до 18:00);

Служба технічної підтримки НАЗК: support@nazk.gov.ua (відповіді надаються з 9:00 до 18:00);

База знань з офіційними роз’ясненнями НАЗК – https://wiki.nazk.gov.ua/

Онлайн-сторінка «Декларуйся-2020» з відповідями на найбільш розповсюджені питання про заповнення е-декларацій: https://deklaruy.org.ua/;

Чат-бот «Держслужбовець Тарас»: https://bit.ly/2YiM2iG.

 

Додаткова корисна інформація:

Рекомендації при роботі з Реєстром: https://bit.ly/2X7ZrsV;

Відповіді на найчастіші питання технічного характеру: https://bit.ly/2wkqx56;

Урядові електронні сервіси, для отримання інформації для заповнення декларації онлайн: https://bit.ly/36zRmAf.

Роз’яснення щодо заповнення декларацій також розміщені в Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_u

Також, матеріали щодо заповнення електронної декларації ви можете отримати, звернувшись до уповноваженої особи військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області або на офіційному веб-сайті військово-цивільної адміністрації міста Щастя Новоайдарського району Луганської області http://www.schastye-rada.gov.ua/.