Про ускладнення епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці (грип птиці) в Україні
2021-01-08
Новоайдарське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє про ускладнення епізоотичної ситуації щодо високо патогенного грипу птиці (грип птиці) в Україні у зв’язку з виявленням РНК вірусу пташиного грипу (тип А1 субтип Н5) у трупів птиці.
Відповідно до листа від 29.12.2020 № 01-09/457 «Щодо епізоотичної ситуації по грипу птиці в Україні» головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спалах інфекції виявлено у трупів птиці, які знайдено на правому узбіччі автодороги Леонівка – Коблиця,на відстані близько 1км від села Леонівка, Іванківського району, Київської області та спалах грипу птиці зареєстровано в селі Яселка, Очаківського району, Миколаївської області.
До високопатогенного грипу птиці сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Розповсюдження захворювання завдає значної економічної шкоди як виробникам, так і державі через заборону експорту продукції птахівництва.
Характеризується захворювання пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.
Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці.
Міграція перелітних водоплавних птахів — один з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію України. Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний.
Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!!
Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:
— здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
— здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
— інформувати державну ветеринарну службу міста про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
— на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
— притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
— утримувати різних види птахів окремо;
— виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
— не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
— проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
— проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
— проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
— дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).
В зв’язку з вищезазначеним та з метою недопущення захворювання на пташиний грип сільськогосподарської птиці на території м. Щастя, Просимо при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, терміново сповістити Новоайдарське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області за адресою: смт. Новоайдар, вул.Дружби,127.