Сімсот шістдесят троє дітей-сиріт будуть забезпечені житлом до кінця року
Сімсот шістдесят троє дітей-сиріт будуть забезпечені житлом до кінця року
Уряд прийняв постанову „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877”, розроблену відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України та з метою зменшення ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади, влаштування їх до дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків, забезпечення можливостей для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (зокрема, віком від 12 років, які майже не мають шансів бути влаштованими в сім’ю), виховуватися в умовах, наближених до сімейних, а також забезпечення соціальної підтримки осіб із числа дітей-сиріт після досягнення ними повноліття.
«Прийняття цієї постанови дасть можливість до кінця року забезпечити житлом 763 особи із числа дітей-сиріт, а також побудувати 147 житлових приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання», - заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева.
На сьогодні в закладах інституційного догляду перебуває понад 4 тисячі дітей, переважно це діти віком від 12 років і діти з великих родинних груп.
Ситуація щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа залишається критичною. Саме ця категорія дітей та осіб на сьогодні є незахищеною.
Відповідно до Закону України від 07.12.2017 № 2246-VIII „Про Державний бюджет України на 2018 рік” за бюджетною програмою КПКВК 2511180 Мінсоцполітики передбачено видатки в загальному обсязі 517, 7 млн гривень.
На 01.01.2018 кількість дітей-сиріт та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов, становить 6 062 особи.
Постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877” також визначено порядок та умови надання субвенції у 2018 році, спрямування її коштів. Окрім того, прийнятою постановою доповнюється чинний механізм використання субвенції, зокрема, нормою щодо зняття з квартирного обліку дітей-сиріт та осіб з їх числа тільки після отримання ними житла у власність. Також при оформленні договору купівлі-продажу житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа накладається заборона на його продаж протягом 10 років.